ODTÜ Teknokent'den Yurt Dışı Bursu

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Odtü Teknokent'inden Başarılı Teknogirişimcilere Yurt Dışı Bursu!

Odtü Teknokent'inden Başarılı Teknogirişimcilere Yurt Dışı Bursu!

ODTÜ Teknokenti , gelecek yıl, uluslararası alanda başarılı olma potansiyeli yüksek teknogirişimcileri yurt dışındaki merkezlere gönderme kararı aldı. Seçilecek teknogirişimcilerin masraflarını ODTÜ Teknokenti karşılayacak.

Teknokenti, uluslararası alanda başarılı olma potansiyeli yüksek teknogirişimcileri gelecek yıl yurt dışındaki merkezlere gönderme kararı aldı. ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa Kızıltaş , TÜBİTAK ’ın Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında 100 bin lira hibe desteği alarak, Silikon Vadisi’nde yazılımlarını geliştirip dünya pazarlarına açılma fırsatı yakalayacak 10 teknogirişimciyi belirlendiğini hatırlattı. Bu teknogirişimcilerden dördünün ODTÜ Teknokent i’nden olduğuna dikkati çeken Kızıltaş, Silikon Vadisi’ne gidecek teknogirişimcilerin dünyanın önde gelen yatırımcılarıyla işbirlikleri yapmak için büyük bir fırsat yakaladığını söyledi.

Dünyaya Açılacağız

Türkiye’den gidecek girişimcilerin Silikon Vadisi benzeri teknoloji merkezlerinin onlarca yılda geliştirdiği girişim ve yatırım kültürünü çok daha hızlı şekilde Türkiye’ye transfer etmek istediklerini anlatan Mustafa Kızıltaş , böylece ülkedeki önemli teknoloji şirketlerinin dünyaya açılmasının sağlanacağını belirtti. Kızıltaş, Silikon Vadisi’ne gidecek 10 teknogirişimcinin geliştireceği ürünlerin pazara uygunluğunun bu şekilde test edebileceğini dile getirerek, ODTÜ Teknokent i’nden ABD’ye gidecek teknogirişimcileri kampa alacaklarını ve onları pek çok konuda bilgilendireceklerini ifade etti.

Herkes Katılabilir

Kızıltaş, ODTÜ Teknokent i’nin de TÜBİTAK ’ın Silikon Vadisi Projesi’ne benzer şekilde, uluslararası alanda başarılı olma potansiyeli yüksek teknoloji şirketlerine gelecek yıl eğitimler verilmesi kararı aldıklarını açıkladı. Bu eğitimlerin ardından teknogirişimcileri pazar vizyonlarının genişlemesi ve uluslararası yatırımcılarla buluşmaları için Silikon Vadisi gibi dünyanın sayılı teknoloji merkezlerine göndereceklerini kaydeden Kızıltaş, projenin ODTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Platformu kapsamında şekillendirileceğini söyledi. Kızıltaş, “Projeye katılacak teknogirişimcilerin ODTÜ ’den ya da başka bir kurumdan olması konusunda sınır konulmadı. Eğitim önce Türkiye’de, daha sonra yurt dışında olacak. Yurt dışına gidecek teknogirişimcilerin maliyeti ODTÜ Teknokent i tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriOrta Doğu Teknik Üniversitesitransfer
Görüş Bildir