Melis'e İlik Nakli Yapıldı

 > -

Melis'e İlik Nakli Yapıldı

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde tedavisi süren 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş'ın sağlığına kavuşması için Almanya'da bulunan uygun kemik iliği kök hücresi operasyonla nakledildi Baba Akbaş: "Şu anda mutluyuz, sevinçliyiz, darısı diğer çocuklara diyelim"

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde tedavisi süren 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş'a kemik iliği kök hücresi nakli yapıldı.

Kamuoyunda, "Melis'e Kan Ver" ve "Melis'e İlik Lazım" kampanyalarıyla gündeme gelen Melis'in sağlığına kavuşması için Almanya'da bulunan uygun kemik iliği kök hücresi operasyonla nakledildi.

Operasyonun ardından AA'ya açıklama yapan baba Bahadır Akbaş, kızı için Almanya'dan bulunan uygun kemik iliğinin bu akşam geldiğini ve gece saatlerinde nakil işleminin yapıldığını belirterek, "Melis'in genel durumu çok iyi ve nakil de çok iyi başarılı geçmiş, bir problem de görünmüyor. Sabah da bir ilaç daha verip nakil tamamen bitmiş olacak. Şu anda mutluyuz, sevinçliyiz, darısı diğer çocuklara diyelim. Diğer çocuklar da bir an evvel nakil imkanı bulur ve inşallah sağlığına kavuşur" diye konuştu.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Almanya
Görüş Bildir