Matematik Mezunu Odyolog Olarak Atandı

 > -

Matematik Mezunu Odyolog Olarak Atandı

DİYARBAKIRLI 26 yaşındaki Mahmut Yaşar, Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Matemetik Bölümü’nü bitirdikten sonra bu yıl girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) aldığı 84.178 puanla 30 tercih yaptı. Ancak Yaşar, Şanlıurfa’da hastaneye odyolog olarak atandığı öğrenince şaşırdı.

Mehmet TÜRK- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)

Yaşar, "ÖSYM yetkilileri benim hatalı olduğumu söyledi. Oysa matematik bölümü mezunu seçeneğini işaretlemiştim. Şimdi işe giremezsem 2014’de kadar puanımı kullanamayacağım. Mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum" dedi.

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü mezunu Mahmut Yaşar, 7 Temmuz’da girdiği KPSS’de aldığı 84.178 puan ile ÖSYM’nin internet sayfasından 30 tercih yaptı. Yapılan tercihler sonunda ÖSYM, Matemetik Bölümü mezunu Mahmut Yaşar’ı Şanlıurfa’ya hastaneye odyolog (işitme, konuşma, lisan ve ses bozukluğu olan bireyleri tanılayan, değerlendiren, program hazırlayan, uygulayan ve gelişimlerini takip eden uzman) olarak atadı. Odyolog’un ne olduğunu bile bilmeyen Yaşar, kayıt yaptırmak üzere başvurduğu Şanlıurfa’daki kurum kendisinden odyolog diploması isteyince yanlışlık ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kamu Personel Seçme SınavıÖğrenci Seçme Yerleştirme MerkeziŞanlıurfaTercih
Görüş Bildir