Hakkarili Çocuklara Yardım Yağdı

-

Hakkarili Çocuklara Yardım Yağdı

Hakkarili Çocuklara Yardım Yağdı

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve bir grup öğrenci tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Hakkarili çocuklara yardım yağdı.

Hakkari Üniversitesi, kış aylarının oldukça ağır geçtiği, işsizlik ve yoksulluğun had safada olduğu Hakkari’de yoksul ailelere destek amaçlı bir süre önce yardım kampanyası başlattı. Türkiye’nin 4 yanında gönderilen yardım kolileri, yoksul ailelerin çocuklarına dağıtıldı. İl dağıtım Hakkari’ye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Taşbaşı köyü çocuklarını yapıldı.

Yardım paketleri ile birlikte Taşbaşı Köyü’ne giden Hakkari Üniversitesi öğretim görevlisi Hakan yoldaş ve yardım komitesinde yer alan 5 öğrenci, okulun önünde bekleyen ve ayaklarında yırtık lastik ayakkabı bulunan, kışlık montaları olmayan yoksul ailelerin çocuklarına kendi elleriyle yardımları teslim etti. Çocukların ayaklarındaki lastik ayakkabıları çıkartıp yerine yeni kışlık bot ve kışlık mont giydiren Hakkari Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Hizmetleri MYO’nun gönüllü öğrencileri, daha sonra yardım alan ve mutlulukları gözlerinden okuyan öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Taşbaşı Köyü’nde yaşları 6-12 arasında değişen 70 öğrenciyi giydiren üniversitenin yardım ekibi, ev ev gezerek yardım panetlerini kendi elleriyle ailelerin çocuklarına teslim etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hakkari
Görüş Bildir