Google+’ın Üye Sayısı 250 Milyon

-

Google+’ın Üye Sayısı 250 Milyon

Google+’ın Üye Sayısı 250 Milyon

Dün gerçekleştirilen Google’ın ikinci çeyreğe ait mali tablosunun anlatıldığı oturumda, şirketin servisleri hakkında da bilgiler sunuldu. Bunlardan birisi de Google’ın sosyal ağı Google+.

28 Haziran’da bir yaşını dolduklarını ve 250 milyon kullanıcıya ulaştıklarını dile getiren Google’dan Susan Wojcicki, bu sebeplerden ötürü ne kadar mutlu olduklarını toplantıda dile getirdi.

Google bundan sonraki tüm ürünlerini Google+ ‘a entegre ederek, Google+’ı bir bel kemiği haline getirmeyi amaçlıyor. Bunu son zamanlarda kaldırdığı özelliklerinden ve Hangouts’tan da görebiliriz. Doğal olarak, Google+’a entegre edilen her servisin kazancı, Google+ ‘ı da etkiliyor.

Hatırlanması gereken bir şey daha var ki o da Google+ ‘ın Facebook gibi bir sosyal ağ olmadığı. Google+‘ın geliştiricileri bu şekilde karşılaştırma yapılmasından rahatsız olduklarını zaman zaman dile getiriyorlar. Google+‘ın sosyal bir ağ değil sosyal bir uygulama olduğunu dile getiren geliştiriciler, Google+ için bir tanım yapılamayacağını çünkü çok geniş kapsamlı olduğunu ve YouTube, Maps gibi bir çok servisin birleşimi olduğunu dile getiriyorlar.

Hemen belirtelim açıklanan 250 milyon rakamı Google+’ın toplam üye sayısını işaret ediyor. Aktif kullanıcı sayısının ne kadar olduğu Google tarafından açıklanmıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindFacebookGoogleYoutube
Görüş Bildir