Facebook Mobil Kullanıcısı 543 Milyon Oldu

 > -

Facebook Mobil Kullanıcısı 543 Milyon Oldu

Facebook Mobil Kullanıcısı 543 Milyon Oldu

Facebook Mobil kullanıcı sayısı son dört ay içinde 55 milyon arttı. En büyük artış iPad kullanıcılarında...

955 milyon kullanıcısı ile en büyük sosyal olan Facebook’u cep telefonlarından ziyaret edenlerin sayısı hızla artıyor. Daha dört ay önce 488 milyon olan Facebook Mobil kullanıcılarının sayısı Ağustos ayı sonu itibariyle 543 milyonu buldu. Bu Facebook üyelerinin yüzde 57’sinin aynı zamanda Facebook Mobil kullanıcısı olduğu anlamına geliyor.

Sosyal medya araştırma şirketi SocialBakers’ın açıkladığı rakamlara göre Facebook Mobil kullanımında 161 milyonluk aktif kullanıcı sayısı ile liderliğini Kuzey Amerika elinde bulunduruyor.

Cihazlar açısından bakıldığında yüzde 21 ile Android tabanlı olanlar önde yer alıyor. Android cihazları yüzde 19 ile iPhone, yüzde 8 ile BlackBerry ve yüzde 6 ile de iPhone takip ediyor. Diğer işletim sistemlerinin toplamda oranı ise yüzde 30.

Diğer yandan son dört ayda Facebook Mobil kullanımında en çok artışın yaşandığı cihazlar arasında iPad ön sırada yer alıyor. SocialBakers’ın rakamlarına göre iPad’den Facebook Mobil kullanımı son dört ayda yüzde 45 artarken, onu yüzde 28,5 ile Windows Phone ve yüzde 27,8’le de Android takip ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleBlackberryFacebookSosyal MedyaWindows 8iPhone
Görüş Bildir