Facebook Dönüşüm Takibi Kullanımda

 > -

Facebook Dönüşüm Takibi Kullanımda

Facebook Dönüşüm Takibi Kullanımda

Facebook , yeniliklerini duyurmaya devam ediyor. En son Facebook Graph Search 'ı tanıtan firma, şimdi de 2012 'nin ayından beri test yayınında olan Dönüşüm Takibi (Conversion Tracking) sistemi, yaygın kullanıma açıldı.

Dönüşüm Takibi ne işe yarar?

Dönüşüm takibi , insanların reklamları gördükten sonra yaptıkları eylemleri, raporlayarak işletmelerin Facebook Reklamlarına yaptıkları yatırımın geri dönüşünü ölçmelerine yardımcı oluyor.

Reklam verenler dönüşümleri takip eden pikseller oluşturabiliyor, bu pikselleri kendi internet sitelerinde dönüşümün gerçekleşeceği sayfalara ekleyebiliyor ve ardından bu dönüşümlerin Facebook 'ta yayınladıkları reklamlarla ilişkisini takip edebiliyor.

Dönüşüm takibi , işletmelerin reklamlarını dönüşümü Facebook dışında gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kişilere gösterirken, optimize gösterim başına ücret (oCPM) seçeneğinden yararlanmalarına da yardımcı oluyor.

Son dönemde giderek yaygınlaşan sosyal ağlara verilen reklamların, nasıl tepkiler aldığını öğrenebilmek, şirketler için çok büyük bir nimet. İnternet reklamları konusunda pek çok hatadan dönülmesini sağlayacak olan Dönüşüm Takibi 'nin detaylarına ilgili Facebook sayfasından görebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Facebook
Görüş Bildir