Evlilik Korkusu Neden Olur?

-

Evlilik Korkusu Neden Olur?

Evlilik Korkusu Neden Olur?

Evlilik korkusu özellikle günümüzde öne çıkan problemlerden birisi. Çabuk biten evlilikler ve tükenen ilişkilerle insanlar artık evlenmekten kaçıyor hatta bu bazıları için fobi haline bile gelebiliyor. Günümüzde bazı şeyleri çabucak tükettiğimiz için evliliğimize özel bir şey kalmıyor. Çabuk başlayıp çabuk biten aşklarla evliliğe her gün daha da uzaklaşıyoruz.

Modaklik Aşk İlişkiler evlilik korkusunu araştırdı.

Evlenebilmek için kişinin olgunlaşmış olması gerekir. Bireyleşemeyen ailesinden kopmamış kişiler için evlilik zor bir karardır. Kimileri yıllarca aynı evin içinde yaşar fakat evlenemez. Evliliğin getirdiği sorumluluktan kişiler korkar çünkü evlilik erkek için karısının ve çocuklarının sorumluluğunu almak, kadın içinse erkeğin ve çocukların sorumluluğunu almaktır.

Cinsel problemler ve kaygılar evlenmeyi zorlaştırır. Bu kaygıların birçoğu psikolojiktir. Kendini yetersiz görme, karşı tarafı tatmin edememe, cinsel olarak ona yeterli olamama duyguları birçok kişiyi evlilikten uzaklaştırırken, evlilikten korkan kişilerin bir çoğu da cinsel korkuları bahane ederek kaçar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Evlilikaşk
Görüş Bildir