Erdoğan: 'Kılıçdaroğlu Bahtsız Bedevi Misali'

 > -

Not Artırımı Yeterli Değil | Anadolu Ajansı

Not Artırımı Yeterli Değil | Anadolu Ajansı

Erdoğan, ''Fitch'in kredi notumuzu yükseltmesi önemli bir gelişme olmakla birlikte biz hala Türkiye'nin kredi notunun olması gereken seviyede bulunmadığını düşünüyoruz'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, Kızılcahamam'da geçen hafta sonu geleneksel istişare ve değerlendirme toplantılarının 19'uncusunu gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim siyasetimiz zümre siyaseti, elit siyaseti, istismar siyaseti değildir, hizmet siyasetidir. Bizim siyasetimiz sadece bir etnik grubu, sadece bir inanç grubunu, sadece bir bölge insanını veya belli bir toplum kesimini değil 75 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklamaya yöneliktir.''

Fitch'in not yükseltmesi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Fitch'in kredi notumuzu yükseltmesi önemli bir gelişme olmakla birlikte biz hala Türkiye'nin kredi notunun olması gereken seviyede bulunmadığını düşünüyoruz'' dedi.

Erdoğan, ''Bütün ekonomik göstergeleri bizden daha geri olan ülkelerin A düzeyine sahip olduğu bir ortamda, bizim için hala B düzeyinde kredi notunda ısrar edilmesini hakkaniyete uygun bulmuyoruz. Fitch'in yaptığı artışı yeterli olmasa da bu yanlışın düzeltilmesi yolunda atılmış bir adım olarak görüyoruz'' diye konuştu.

Mücadele statükoculara karşı

Başbakan Erdoğan, ''AK Parti'nin sağladığı ekonomik başarıların altında demokratikleşme mücadelesi, özgürleşme hamleleri yatıyor. Bu mücadele kime karşı veriliyor, sadece çetelere, darbecilere, karanlık odaklara karşı mı? Hayır. Aynı zamanda onlarla ideolojik yakınlığı olan ve başını CHP'nin çektiği statükoculara karşı veriliyor'' dedi.

Açlık grevleri

E rdoğan, cezaevlerindeki açlık eylemlerine değinerek, ''Bu insanlar sizin kanlı hesaplarınızın, ölüm oyunlarınızın parçası olmak zorunda mı? Elinizi bu insanların yakasından çekin'' dedi.

Cezaevlerinde, örgütün kamplarında çocuklara bulunan anne ve babalara seslenen Erdoğan, şöyle konşutu:

''Sizlerin çocuklarınız hayatı, canı üzerinden kendilerine saltanat düzeni kuranlara izin vermeyin. Bunlar asla size huzur getirecek, hayır getirecek bir mücadele içinde değiller. Bunlar sizi ve sizin çocuklarınızı kullanarak ücreti mukabili taşeronluk görevini yerine getiriyorlar.''

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Kılıçdaroğlu Bahtsız Bedevi' | Radikal

TBMM'deki grup konuşmasında partililere seslenen Başbakan Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin notunu yükseltmesiyle ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek 'Tam bahtsız bedevi' dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

  • Türkiye ’nin ekonomide ortaya koyduğu performans takdirle karşılanırken, Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin ekonomik performansını yerden yere vurdu. Ardından Türkiye’nin kredi notu yükseltildi. Kılıçdaroğlu bu açıklama yapıldıktan sonra sen ne yaptın? Ülkesine bu kadar yabancı bir ana muhalefet mi olur? Tam bahtsız bedevi misali.

  • Kılıçdaroğlu ‘doların değerini niye düşürüyorsunuz’ diyor. Türk Lirası’nın değer kaybetmesini istiyor. Sizin gibi çakma ulusalcılar bunun önemini anlayamazlar.

  • 2023 ifadesinin patentine sahip çıkmaya çalışan sayın Bahçeli’nin bu hedeflere sahip çıkması da güzel bir gelişme. Sayın Bahçeli’nin patentine sahip çıkmaya çalıştığı 2023 hedefleri için somut tek bir önerisini göremedik. Kongreler partilerin siyasi programlarını ortaya koyarla ancak MHP Kongresi’nde sadece hamaset gördük. Bu siyasi partilere oy veren kardeşlerim de bunu görsünler. Ak Parti olarak Türkiye’ye kazandırmaktan kıvanç duyduğum 2023 hedefleri de bu çerçevede muhalefet partileri tarafından 2023’e kadar Ak Parti’nin iktidarda kalacağının zımni olarak kabulüdür. Kendileri de şu anki konumlarını korumaya çalışacaklar.

  • Görünen o ki muhalefet partileri Ak Parti iktidarıyla değil, birbirleriyle yarışıyor. Eh, bu da bir hedeftir, bir amaçtır. Hiç yoktan iyidir.

  • Kılıçdaroğlu dün bir tespit daha yaptı. ‘Demokrasinin olmadığı yerde, sağlıklı bir ekonomik büyümeyi sağlayamazsınız’ diyerek. Dikkat ederseniz biz hep şu ifadeyi kullanırız: “Demokrasi ve ekonomi atbaşıdır”

  • Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. Sayın Kılıçdaroğlu’nu 40 yılda bir doğru bir tespitte bulunduğu için kutluyorum. Siz cumhurun, halkın olmadığı bir demokrasiyle ülkeyi idare etmeye kalkarsanız, elbette Türkiye’yi hak ettiği ekonomik seviyeye taşıyamazsınız.

  • Bugün hukuk devleti standartları bu derece gelişmese yabancı yatırımcı gelmez, yerli yatırımcı bu kadar gelişmezdi. Bugün yolsuzlukla mücadele bu kadar gelişmese bu yatırımlar bu derece yapılmazdı. Yoksa bizim elimizde sihirli değnek yok. Onlar gibi abra kadabracı değiliz, bir gecede CV ile genel başkanlık koltuğuna oturuyor. Medya da bu durumu “dürüst genel başkan” olarak sunuyor, al birini vur ötekine!

  • Örgütü kınamayanlar da başka bir yanılgı içerisinde. Bunlar ölümlerden sapkın bir haz duyar hale gelmişler. Niçin BDP çıkıp tavrını ortaya koyamıyor? Biz kendinizi böyle ortaya koymanıza karşıyız demiyor? Sizin çileniz, sizi istikbaliniz üzerinden kendilerine parlak bir istikbal hazırlamaya çalışıyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Kılıçdaroğlu Bahtsız Bedevi Misali' | Ntvmsnbc

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Yerel Seçim 2014'te! | Haberdesin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisi AK Parti'nin grup toplantısında Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğu'na 'bahtsız bedevi', BDP'ye yine 'nekrofil' dedi. Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu arttırmasıyla ilgili konuşmasına başlayan Başbakan, Türkiye ekonomisiyle ilgili parti görüşlerini açıkladı ve Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemlerde yenilediği ' Erdoğan ekonomiden anlamıyor' sözlerini, Başbakan çok sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu için ' bahtsız bedevi' benzetmesi yaptı ve " ne zaman Kılıçdaroğlu bizi eleştirse, yurt dışından övgü alıyoruz " dedi.

Açlık grevlerine destek veren BDP'yi yine nekrofil ( ölü sevici ) olarak niteledi ve "ölümlerden adeta haz alıyorlar" dedi.

Yerel seçimlerle ilgili tartışmayı da sonlandıran Başbakan Erdoğan, CHP'nin tavrını eleştirdi ve " Yerel seçimler 2014'te yapılacak, tarih değişikliği yok " dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları

"Son günlerde ekonomimizle ilgili sevindirici haberleri alıyoruz. 12 aylık ihracat 148 milyar 363 milyon dolara ulaştı. İhracatımızdaki artışı inşallah bundan sonra da devam ettireceğiz. Bundan sonraki aylarda da ihracatımızın artışının aynı şekilde devam etmesi noktasında ilgili arkadaşlarımızın, aynı heyecanı paylaşmak suretiyle bu süreci devam ettiriyorlar.

Enflasyon rakamları dün açıklandı. Uyguladığımız sıkı para ve maliye politikaları sayesinde enflasyonu kontrol altında tutmaya devam ediyoruz.

Yine dün Fitch Türkiye’nin kredi notunu ‘yatırım yapılabilir’ seviyesine yükseltti. Uluslar arası derecelendirme kuruluşlarının kredi notunu artırması, ülkemize gelecek uluslar arası sermaye açısından teşvik edici bir işleme sahip.

Kararın açıklanmasıyla birlikte borsa tarihi rekor seviyesine ulaştı. Faiz oranları da 6,7 gibi en düşük seviyeye geriledi. Bir çok uluslar arası yatırımcı yatırım yaparken, yatırım yapılabilir ülkelerde ön araştırmaları yapıyor. Uzun zamandır hak ettiğimiz bu gelişmeyi olumlu buluyor ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Fitch’in kredi notumuzu yükseltmesi önemli bir gelişme olmakla birlikte, biz hala Türkiye’nin kredi notunun olması gereken seviyede olmadığını düşünüyoruz. Fitch’in yaptığı artışı yeterli olmasa da bu yanlışın düzeltilmesi konusunda bir adım olarak görüyoruz.

2002 yılında 1 milyar doların altında gerçekleşen doğrudan uluslar arası yatırımların, son 10 yılda 11 milyar doları aşması da Türkiye’ye olan güvenin göstergesidir. Uluslar arası pek çok yapı gibi kredi derecelendirme kuruluşları konusunda da hakkaniyet ölçülerine dayalı yeniden yapılanmaya ihtiyaç var. Siyasi, ideoloji bir yaklaşım istemiyoruz. Sanal tablolar üzerinden yapılmış değerlendirmelerle yaptığı açıklama dünyayı da aldatıyor.

Dünyada yaşanan krizlerin bu yeniden yapılanma ihtiyacını gündeme getirmesi gibi hayırlı sonuçları da olabiliyor. Önümüzdeki dönemde BM’de olmak üzere, söz konusu kuruluşların yeniden yapılanma süreci gerektiğini düşünüyoruz.

"SİZİN GİBİ ÇAKMA ULUSALCILAR..."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kahvaltıda yaptığı açıklamada hükümetin ekonomi politikasını adeta yerden yere vurdu. Bir kaç sonra Fitch’in kararı geldi. Ben söylesem inanmayacaktın, Allah’tan Fitch bu kararı aldı. Kılıçdaroğlu, ne zaman hükümeti yerse, dünyadan övgüler geliyor. Buna önünü görememek mi, okuma körlüğü mü, ülkesine şaşı bakmak mı denir bunu milletime bırakıyorum. Tam bahtsız bedevi misali.

Biz Türk lirasının değer kazanmasından göbek değil, can atarız can. Sizin gibi çakma ulusalcılar bu milli hassasiyeti anlayamazlar.

MHP kongresinde Sayın Devlet Bahçeli’den somut tek bir öneri göremedik. Sadece kuru başlıklar ortaya koydu. Lafla peynir gemisi yürümez.

Muhalefet partileri artık AK Parti’yle değil, birbirleriyle yarışıyor. Kılıçdaroğlu, ‘Demokrasinin olmadığı yerde sağlıklı bir ekonomik bir büyüme sağlayamazsınız’ dedi. Biz her defasında demokrasi ile ekonomi at başıdır ifadesini kullandık. Bizim yaptığımız tespiti sonunda kabul etti. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu söylüyor. 40 yılda bir kere doğru tespitte bulunduğu için kendisini kutluyorum.

NEKROFİLİ HASTALIĞINA YAKALANMIŞLAR

Şemdinli'de 11 yaşındaki evladımız şehit oldu. Doğmamış çocuktan kundaktaki bebeğe, camiye giden imama, alışverişe çıkan annelere kadar geniş bir sicili var. KCK operasyonları konusunda hükümeti yerden yere vuran çevreler yine üç maymunu oynadılar.

Ortalığı ayağa kaldıranlar masumlaır ölümü sus pus oldular. Erdoğna sert konuştu diyorlar. Ne olacaktı elma şeker mi dağıtacaktım. Herkesin anlayacağı şekilde konuşacaksın.

Söndürülen hayatlar karşıısnda tepkisisiz kalanlar nasıl demokrat olabiliyor. Eylemi kınayıp örgütü kınamayanlar da başka bir kandırmaca içindeler. Artık terör bitsin silah bıraksın dedikçe cana kana ölüme dah çok sarılıyor. Nekrofili hastalığına yakalanmışlar.

Cezaevindekileri açlık grevlerine göndermek vicdansızlık değil de nedir. Açlık grevlerine BDP ve bölücü terör örgütü sevk ediyor. Niçin bölücü terör örgütü tavrını ortaya koyamıyor? Ben diyorum ki; ‘elinizi bu insanların yakasından çekin.’ Örgütün kamplarında çocukları bulunan ailelere sesleniyorum; sizin çocuklarınızın canları üzerinden saltanat düzeni kuranlara izin vermeyin. Bunlar çocuklarınızı kullanarak taşeronluk görevlerini yerine getiriyorlar.

Sizin acınız üzerinden parlak bir istikbal kurmaya çalışıyorlar. Kürt meselesi bizim meselemizidir. Şemdinli'de uanmadan taziyeye gelenlere haddini bildiren aileyi kutluyorum. Siz kararlı durursanız, terör örgütü asla kimseye zarar veremez. Kürt kardeşlerimin en büyük sorunu, terör örgütüdür. Ben ‘Kürt kardeşimin imanı ve inancıyla bunların karşısında dimdik dursun’ diyorum.

YEREL SEÇİMİ 2014 MART'TA

Büyükşehir Yasası’nda hizmet anlayışımızı yeniden düzenliyoruz. Yerel seçimleri 2014 Mart’ında normal zamanında yapacağız."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Açlık greviAdalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBirleşmiş MilletlerBorsaCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiYerel Seçimşeker
Görüş Bildir