Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

E-Ticaret Şirketleri İçin 15 Wordpress Teması

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

E-Ticaret Şirketleri İçin 15 Wordpress Teması

E-Ticaret Şirketleri İçin 15 Wordpress Teması

E-ticaret sektörü büyüdükçe şirketler de bu pastada pay sahibi olabilmek için online alışveriş siteleri açmaya başlıyor. Bir internet sitesi açıp, kullanıcılara online hizemet vermek eskiye göre daha kolay bir hale gelse de yine de internet sitesi açarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Dikkat edilmesi gereken noktaların arasında iyi bir site tasarımı en önde gelen unsurlardan biri demek yanlış olmaz. İyi tasarımı olan bir internet sitesi yapmak günümüzde oldukça maliyetli bir işlem. Bu yüzden birçok şirket bu işi ucuza yapmanın yollarını arıyor; fakat ucuz etin yahnisi de her zaman iyi sonuç vermeyebiliyor. Kötü tasarımlı siteler, kullanıcılar tarafından beğenilmiyor ya da kullanışlı bulunmuyor. Aradıklarını kolayca bulamayan, iyi düzenlenmemiş siteler birbir kullanıcı profillerini kaybetmeye başlıyor ve bu da şirketin online alışveriş gelirlerini oldukça ciddi bir biçimde düşürüyor.

Sektör çok hızlı geliştiğinden kullanıcıların çoğu da bu hızı yakalama peşinde olduğu için şirketlerin rakiplerinden bir adım önde olmaları geliyor. Her alanda olduğu gibi görsellik internet sitelerinde de kullanıcıları yakalamada ön plana çıkıyor.

Peki şirketler hem iyi bir tasarım yapıp hem de maliyeti düşük tutmak için ne yapmalı sorusu bu durumda ilk cevaplanması gereken sorulardan biri. Alternatiflerden biri WordPress.org’un kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olarak sağladığı internet sitesi tema hizmeti. Bu hizmet ile WordPress’in alt yapısını kullanarak oldukça temel özellikleri olan; ama bir o kadar da iyi tasarıma sahip bir siteye sahip olabilirsiniz.

Bu yazıda WordPress’in iki farklı özellikteki tema tasarımlarından bahsedeceğim. Bu temalardan bir tanesi mobil cihazlarla da uyumlu olan “Responsive” tasarımı diğeri ise, mobil cihazlarla entegre olmayan tasarım.

Eğer şirketinizin ürünlerini mobil kullanıcılara da ulaştırmak istiyorsanız Responsive tasarımlar size daha çok hitap edecektir. E-ticaret sektörü ülkemizde de giderek büyüse de henüz mobil alışverişe geçiş dönemini yaşamaktayız ve birçok şirketin mobil uygulaması bulunmamakta. Sitenizi mobil kullanıcılara uyumlu hale getirmek şirketinizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak.

Responsive Temalar

Bu tasarımlar Premium temalar olsalarda fiyatları oldukça düşük olduğu için oldukça kullanışlılar. Bu temalar için sadece bir kez para ödüyorsunuz. Aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak o temaların internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Shelflife

http://eticaretmag.com/wp-content/uploads/2012/08/Shelflife_lightbox.jpg
Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Shelflife’ın oldukça sade bir tasarımı var. Bu temada ana sayfa üzerinde en popüler ve en son çıkan ürünleriniziz tanıtabilirsiniz. Ürünlerin özelliklerinin yazılması için küçük boşluklar ve widget ekleyebileceğiniz bir kenar çubuğu bulunmakta. Shelflife temasının fiyatı ise 70 dolar.

Gridport

http://eticaretmag.com/wp-content/uploads/2012/08/Gridport_lightbox.jpg
Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

V-grid animasyonu olan Gridport ile anasayfada ürünlerinizin görselleri ve isteğe bağlı pop-up alışveriş sepeti seçeneği kullanabilirsiniz. Gridport’u 59 dolar ile WordPress’ten satın alabilirsiniz.

Echo

http://eticaretmag.com/wp-content/uploads/2012/08/Echo_lightbox.jpg

Echo, WooCommerce, Wp e-commerce, Jigoshop be BuddyPress gibi birçok farklı e-ticaret plugin’i ile beraber çalışıyor. Bu temanın kontrol paneli ve arkafon rengi isteğe göre ayarlanabiliyor. Fiyatı ise 55 dolar.

Wardrobe

http://eticaretmag.com/wp-content/uploads/2012/08/Wardrobe_lightbox.jpg

Bu temada, ana sayfada bir slider bulunuyor. Buraya yükleyeceğiniz ürün görselleri sayfada sürekli olarak isteğinize göre akabiliyor. WordPress’in WP e-Commerce, Jigoshop ve WooCommerce pluginleriyle çalışabilen Wardrobe’un fiyatı ise 69 dolar.

Sneakers Addict

http://eticaretmag.com/wp-content/uploads/2012/08/Sneakers_Addict_lightbox.jpg

Sneakers Addict moda, giyim kuşam mağazalar ve bağımsız moda tasarımcıları için oldukça iyi bir seçim olabilir. CSS ile çalışan temanın yumuşak hatlı kenarları göze çarpan ve dikkat çekici bir izlenim bırakıyor. Ana sayfadaki büyük slider, ürünlerin tanıtımı için oldukça etkili olabilir. Bu temada WP e-Commerce, Jigoshop ve WooCommerce pluginleriyle uyumlu. Fiyatı da 69 dolar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir