Dünyanın En Eski Gazetesi Kâğıt Baskıyı Bırakıyor!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın En Eski Gazetesi Kâğıt Baskıyı Bırakıyor!

Dünyanın En Eski Gazetesi Kâğıt Baskıyı Bırakıyor!

Dünyanın en eski gazetesi Lloyd's List, kâğıt baskıyı bırakıp, tamamen dijitale geçmeye karar verdi.

Yaklaşık 280 yıldır basılı gazete olarak yayımlanan Lloyd’s List, çalışmalarını dijital platformlara kaydıracağını duyurdu.

Londra’da 1734 yılında kurulan dünyanın en köklü gazetesi Lloyd's List, önümüzdeki Aralık ayında kâğıt baskıyı bırakıp, tamamen dijitale geçeceğini açıkladı.

Seattle Post-Intelligencer gazetesi de 2009 Mart ayında basılı yayınını son vermişti. Onu takip eden aylarda ise Christian Science Monitor gazetesi, Newsweek ve US News & World Report dergileri de kâğıt baskıyı bırakıp, dijitale geçen yayın kuruluşları arasına girdi.

Haberin Tamamı İçin:

Dijital Ortam 280 Yıllık Gazeteyi de Yuttu!

Dijital Ortam 280 Yıllık Gazeteyi de Yuttu!

Dünyanın en eski gazetelerinden birinin basılı formatta yayın anlayışını terk ederek yalnızca dijital olarak yayınlanacağı açıklandı. Yayıncılık anlayışı hızla dijitale doğru evrim geçiriyor.

Dünyanın en eski süreli yayınlarından biri , basılı formatta yayın anlayışını terk ederek dijitale geçiyor. Dünya denizcilik piyasasına dair en önemli haber ve analiz kaynaklarından biri durumundaki Lloyd's List adlı gazete 1734’te Londra ’daki pub’lara asılan bildirilerle duyurulup yayın hayatına başlamıştı, 2013 yılı itibariyle artık sadece tablet , bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilecek.

280 yaşındaydı

280. yaşına sayılı zaman kala kağıt baskı anlayışı son bulan, dijital baskı ile yayın hayatına devam edecek Lloyd’s List 'in yönetimi, dijital yayıncılığa geçişlerinin nedenini basılı yayına karşı durmaksızın azalan ilgi düzeyine bağlarken yapılan bir araştırma sonucuna göre gazetenin basılı yayınının tercih oranı yalnızca yüzde 2 düzeyinde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir