Due Diligence Duayeni Shirley Gee, Kfi İle İstanbul'a Geliyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Due Diligence Duayeni Shirley Gee, Kfi İle İstanbul'a Geliyor!

Due Diligence Duayeni Shirley Gee, Kfi İle İstanbul'a Geliyor!

Due Diligence Duayeni Shirley Gee, KFİ ile İstanbul'a Geliyor!

Keiretsu Forum İstanbul , yatırımcı ve girişimcilere faydalı konularda düzenlediği eğitim imkanları çerçevesinde, girişimci Girişim Haber okurlarını günü ‘ DUE DILIGENCE ’ konulu seminere davet ediyor.

Seminer, Keiretsu Forum San Francisco üyesi Shirley Gee tarafından veriliyor. Peki Due DiligenceNedir?

Türkçeye aşırı özen, aşırı itina olarak çevrilebilecek Amerikan kökenli bir hukuk kavramıdır. Tarihte ilk olarak 1933 yılında ABD Menkul Kıymetler mevzuatında (US Securities Act 1933) yer verilmiştir. Due Diligence'in amaçlarını 4 ana başlık altında toplamak mümkün;

Şirketle veya girişimle ilgili bilgi ihtiyacının karşılanması ve bilgi asimetrisinin giderilmesi

Analiz ve denetim

Karar verme ve fiyat tespiti

Hukuki durumun tespiti

Due Diligence; ekonomik, vergisel, hukuki, teknik, çevresel, insankaynakları ve kültürel olmak üzere çeşitlendirilebilir. Bizleri ilgilendiren boyutuna bakacak okursak; bir girişimcinin ve iş planlarının temel değerlendirmesinin ve detaylı analizlerinin yapılması; vergi borcu, ssk borcu, danıştay da herhangi bir hukuki sorun olup olmadığı gibi risklerin araştırılması sürecidir. Daha detaylı bilgi için Wikipedia sayfasını inceleyebilirsiniz.

Dünyada Due Diligence gurusu olarak bilinen Shirley Gee , Kaliforniya eyaletindeki Stanford Üniversitesinde Teknoloji Transfer Komitesi üyeliği, Uluslararası Araştırma Laboratuvar Başkanlığı gibi görevleri üstlenmiş. Ayrıca, yüzlerce üst düzey yöneticisini de performans, verimlilik ve inovasyon gibi alanlarında eğiterek dikkat çekmiş. Artık kendini girişimci ve yatırımcıları geliştirmeye, onlara Due Diligence raporları hazırlamaya ve yeni girişimlere yatırım yapmaya adayan Shirley Gee , çeşitli sektörlerdeki yatırımlarıyla etkileyici bir portföye sahip.

Yer IBM Inovasyon Merkezi, A Bölümü, Büyükdere Caddesi, Levent – İstanbul

Tarih Saat 24 Mayıs 2013 Cuma - 16:00 – 19:00

Seminer Ücreti 150 TL+ KDV

LCV KFI Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Zeynep Muslu – zeynep.muslu@keiretsuforum.com.tr (İsim, Soyisim, Telefon, Mail, Meslek)

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki görsele tıklayarak açılan afişi inceleyebilir, dilerseniz etkinliğe kaydınızı yukarıdaki bilgiler ile hemen yaptırabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDanıştayGirişimciİstanbultransfervergi
Görüş Bildir