Doğru İpuçları Daha Güçlü Göğüs Kasları

-

Doğru İpuçları Daha Güçlü Göğüs Kasları

Doğru İpuçları Daha Güçlü Göğüs Kasları

6 pratik tavsiye ile göğüs kaslarınızı istediğiniz güce kavuşturun.

ABD’li antrenör James Murphy, güçlü göğüs kaslarına sahip olmanız için dikkat etmeniz gereken altı farklı noktayı anlatıyor.

1. Barı ikiye ayırın

Bu tabii ki mümkün değil ama bench pres sırasında barı aşağıya indirirken, ellerinizle barı ikiye ayırmaya çalışmanız, omuzlarınızın size daha çok yardım etmesini sağlar.

2. Doğru pozisyon

Sırtınızın ve belinizin tamamının sehpaya değiyor olması lazım. Ayaklarınızı yere bastırmak da bench pres hareketindeki performansınızı artırır.

3. Zamanla yarışın

Bir dakika boyunca yapabildiğiniz kadar çok tekrarda bench pres yapın. Bu, birinci tip kas liflerinizi daha etkili çalıştırmanızı sağlayacaktır.

4. Vücut ağırlığınızı kullanın

Vücudunuz, sahip olduğunuz en iyi fitness ekipmanıdır. Göğüs antrenmanlarınıza mutlaka en az bir set şınav hareketini ekleyin.

5. Son sette esneyin

Kalp atış hızınız yüksek seviyedeyken, çalışan kaslarınıza daha çok kan pompalanır. Antrenmanın sonunda bu bölgeleri esnetmek, kaslarınızın daha uzun ve güçlü olmasını sağlar.

6. Güç için gövdenizi çevirin

Gövdenizi döndürerek yaptığınız hareketler, göğüs kaslarınızın gücünü artırır. Göğsünüzün önünde bir sağlık topu tutun. Gövdenizi ve sağ ayağınızı sola doğru döndürürken, sağlık topunu vücudunuzun sağından üç metre önünüzde duran bir duvara fırlatın. Daha sonra aynısını bir set de diğer tarafa doğru tekrarlayın.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir