Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Devlet Gerekirse Şeytanla Bile Görüşür'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Devlet Gerekirse Şeytanla Bile Görüşür

Devlet Gerekirse Şeytanla Bile Görüşür

AK Partili Şamil Tayyar'dan Abdullah Öcalan'la müzakere tartışmalarına çarpıcı bir yorum geldi. ‘Devlet gerekirse şeytanla bile görüşür' diyen Tayyar, 'Barış ortamına vesile olacaksa bu görüşmeler yapılır. Zannediyorum ki yapılıyor da zaten’ dedi.

Habertürk ekranlarında Serap Belet Douillet'in sunduğu Medya Kritik programına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

'DAĞI ADRES GÖSTERMEK OLMAZ'

BDP'li bir milletvekilinin işkenceye maruz kaldığını söyleyerek'Ben onun yerinde olsam dağa çıkardım' açıklamasıyla gündemin seyrini değiştiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözleri hakkında konuşan Tayyar,'Yapılan her yanlışta dağı adres göstermek olmaz. Empati yapalım derken toplumda ötekileştirici bir yaklaşımı tercih edersek bu da sağlıklı olmaz' dedi. Bu açıklamanın parti içinde ayrışma yaratacak bir konu olmadığını da vurgulayan Tayyar,'Herkes her konuda fikirlerini tercih ediyor ama genelde tercih edilen yol bunları parti içinde konuşmaktır' şeklinde konuştu.

'YENİ ANAYASA KÜRT SORUNUNU ÇÖZMELİ'

Kürt meselesinde çözüm yolları hakkında radikal fikirler ürettiğini de belirten Tayyar,'Çok ırkçı yaklaşımların savunucusu olmadım. Genel affa kadar bir dizi öneriyi gündeme getirmiş ve bunu halem savunan birisiyim. Ateşkes gibi süreçlerin geride kaldığını ve PKK'nın silah bırakmasının gerektiğini düşünüyorum. Bunu sağlarken de teröristle mücadele sonuna kadar devam etmelidir. Yani teröristle mücadele ile reformların eş zamanlı yapılması gerekiyor' ifadelerini kullandı. Çözüm yolunun yeni anayasadan da geçtiğini kaydeden Tayyar,'Kürt meselesinin çözümüne katkı sunmayan bir anayasa değişikliğinin Türkiye'nin ihtiyacının olmadığını düşünüyorum' dedi.

'DEVLET ŞEYTANLA BİLE GÖRÜŞÜR'

Bu süreçte gündemde tutulan Abdullah Öcalan ile müzakere konusuna da değinen Tayyar, 'Devlet gerekirse şeytanla bile görüşür. Barış ortamına vesile olacaksa bu görüşmeler yapılır. Zannediyorum ki yapılıyor da zaten' ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakan YardımcısıBülent ArınçTercihdizi
Görüş Bildir