Foursquare: En Çok Check-İn Yapılan Havalimanı Türkiye'de

 > -

Foursquare'da En Çok Check-İn Yapılan Havalimanı Türkiye'den

Havalimanları Foursquare’de en çok check-in yapılan mekanların başında geliyor. Öyle ki Şubat ayında ilk defa Atlanta Uluslararası Havalimanı bir milyon check-ine ulaşma başarısı göstermişti. Kullanıcılar Foursquare’i en çok şehir değiştirdiklerini bildirmek veya tatile çıkarken bir az da hava atmak amacıyla kullanırken muazzam bir veri de ortaya çıkmış oluyor.

Foursquare Türkiye Avrupa’nın Foursquare’de en işlek havalimanlarının paylaşıldığı bir infografik yayınladı. Spotistic verilerine dayandırılarak hazırlanan infografiğe göre Atatürk Havalimanı Avrupa’nın en çok check-in yapılan havalimanı olurken, diğer iki kategoride de birinci sırada yer alıyor.

Atütürk Havalimanı en çok check-in yapılan mekanın dışında en çok seyahat edilen havalimanı ve en çok beğenilen havalimanı unvanlarının da sahibi.

İnfografikte ayrıca havalimanlarında yapılan check-inler ile ilgili bazı genel bilgiler de paylaşılıyor. Örneğin havalimanlarında en çok bulunan kahve dükkanları Starbucks olurken, restoranların %31′inin McDonalds oluşturuyor.

Türkiye’de kendi özel kitlesine sahip olan Foursquare son olarak Best Of özelliğinde bulunana şehir sayfalarına İstanbul ve Ankara’yı da eklemişti.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankaraİstanbul
Görüş Bildir