Apple'ın Kötü Kulaklıkları Tarih Oluyor

 > -

Apple'ın Kötü Kulaklıkları Tarih Oluyor

Apple'ın Kötü Kulaklıkları Tarih Oluyor

Çok yakında Apple’ın plastik ve kulak ağrıtan kulaklıklarından kurtulabilir, bunun yerine her kulağa göre ayarlanabilir ve gürültü önleyici özelliğe sahip yeni kulaklıklara kavuşabiliriz.

Apple’ın ortaya çıkan en son patenti, her boyuttan ve şekilden kulağa en iyi biçimde ayarlanabilecek kulaklığı gün yüzüne çıkardı.

Bu kulaklık, kişinin kulağına nasıl oturduğunu algılayarak gürültü önleyici özelliğini ona göre ayarlıyor. Eğer kulaklık kulağa tam oturursa, dışarıdan gelen gürültülerin engellenmesi için çok fazla çaba sarfetmiyor; zaten duyacağınız ses mükemmel olacak. Eğer kulağa rahatça oturmazsa, dışarıdan gelen gürültülerin sesi daha az temiz duymanızı engellemek için gürültü önleyicinin şiddetini artırıyor.

Apple’ın şubat ayında aldığı bu patente göre, kulaklıklar mikrofonları sayesinde dışarıdan gelen gürültülerin şiddetini algılayabiliyor. Bu gürültüyü algılaması, kulağınıza olabilecek en kaliteli sesi seçmesini mümkün kılıyor. Patentte ayrıca, herhangi bir bildirim geldiğinde kullanıcıyı uyaracağı da belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Apple
Görüş Bildir