Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alexa Değerini Hızlı Şekilde Düşürmek

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alexa Değerini Hızlı Şekilde Düşürmek

Alexa Değerini Hızlı Şekilde Düşürmek

Günümüzde internet sitesi sahiplerinin en çok odaklandığı analiz sistemlerinden birisi kuşkusuz Alexa’dır. Yıllardan beri piyasadan düşmeyen ve birçok kaynağa bilgi veren sistem ile sitelerin dünya genelinde sıralamalarına rahatlıkla ulaşabilmekteyiz. Bu sayede sitenin kalitesini biraz da olsa öğrenmiş olmaktayız.

Alexa mantığını kavramak aslında tam mümkün olmasa da basittir. Öncelikle alexa çalışma prensibi ziyaretçi odaklıdır. Yani ziyaretçi sitenizden memnun kalmışsa alexanız çok iyidir. Bu da şu şekilde olabilir: misafir sitenize girer ve birçok sayfayı gezer, bıkmadan okur ve uzun bir süre sonra sitenizden ayrılır. Böyle düşündüğümüzde alexanın size vereceği puan 10′dur (keyfen konuşuyorum.) Eğer ziyaretçi sitenize girer ve anlık olarak beğenmeden çıkarsa bu alexanız için -5 puandır. Kısacası ziyaretçiyi memnun ediyorsanız başarıyı yakalıyorsunuzdur. Aynı şekilde alexanın backlink analizinden çıkan sonuçlara göre de üst sıralara yerleşebilmeniz mümkündür. Ayrıca alexa yorum ve yıldız uygulaması ile üyelerine, siteleri değerlendirebilme imkanı sunmaktadır. Bu da siteler için artı veya eksi bir değer taşımaktadır.

Peki alexa puanımızı nasıl düşürebiliriz? Nasıl alexada üst sıralara yerleşebiliriz?

Alexa kendi uygulamalarının kullanılmasını ister. Bunlar da alexa toolbar ve türevi uygulamalardır. Tarayıcılarınız için bu uygulamayı yüklemeyi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu uygulamanın yüklü olduğu tarayıcıdan giriş yapmanız sitenizin alexa değerine katkı sağlar. Aynı şekilde misafirlerinizin de bu eklentiyi kullanması çok iyi bir şeydir. Çoğu webmaster alexa toolbar eklentisi ni kullandığı için webmaster blogları, forumları, sosyal ağları alexa bakımından oldukça kaliteli konumdadır.

Sitenize “Alexa Widget”lerini yerleştirmeyi unutmayın. Bu widgetler sayesinde alexa sitenizi iyi şekilde inceleyebilir, analiz edebilir ve buna bağlı olarak sitenizi hızlı şekilde düşürebilir. Unutmayın ki alexa kendi sistemlerine diğerlerinden daha çok önem vermektedir. Aynı zamanda alexa widget üzerinden gelen ziyaretçi, alexa için olumlu sonuçlar demektir.

Alexa yorum ve yıldız sistemini kullanın. Eşinize, dostunuza siteniz için yorum ve yıldız vermelerini isteyin. Bu olay sizi az da olsa üst sıralara yerleştirmeye yetecektir. Alexa üzerinden tam olarak bu konuda bir açıklama gelmese de çoğu internet sitesi sahibi bu olayın işe yaradığını düşünmektedir.

Ziyaretçilerinize sahip çıkın. Alexa’nın en çok önem verdiği mesele de budur. Ziyaretçilerinize ne kadar sahip çıkarsanız, onları sitenizden ne kadar çok ayırmazsanız bu size fazladan değer katacaktır. Bu yüzden kaliteli makaleler yazın, ziyaretçiyi yormayan tasarımlar kullanın, sayfalar arasında geçiş yapmalarını sağlayın.

Küçük bir refresh kodu işinize yarayabilir. Bu kod ile sayfanızda yenileme yapabilir ve ziyaretçinin başka sayfaları da dolandığı izlenimini verebilirsiniz. Dakikalık periyotlar halinde bunu uygulayabilirsiniz fakat ciddi bir müessese için tavsiye etmiyorum. Alexa gruplarına katılın . Forumlarda, gruplarda sıkça rastlayabileceğiniz alexa grupları ile karşılıklı olarak alexa sayfanızı düşürebilme imkanına sahipsiniz. Çoğu web site sahibi bu işlemi yaptığı için genellikle alexa toolbar kurulu olmaktadır. Bu da normale göre daha da hızlı bir düşüş anlamına gelmektedir.

Ben de sitem için bu çalışmaları uygulamaktayım ve alt bölümde görülen alexa değerine sahibim…

Bir önceki makalemizde Bayi Hosting ve Reseller Hosting başlığı altında; Bayi hosting hakkında, Bayi Hosting nedir? ve Reseller hosting hakkında konularına değindik. Bu konular hakkında detaylı bilgiler verdik.

Alexa Kodu Faydaları Alexa Kodu Nasıl Eklenir Alexa Nasıl Düşürülür Alexa ne işe yarar

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

olayweb
Görüş Bildir