Ak Parti Grubu İçin Kanuni Teklifi

 > -

Ak Parti Grubu İçin Kanuni Teklifi

Ak Parti Grubu İçin Kanuni Teklifi

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, iktidar partisi grup toplantı salonu isminin, "Kanuni Sultan Süleyman Toplantı Salonu" olarak değiştirilmesi için kanun teklifi hazırladı.

Öz, teklife ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Kanuni Sultan Süleyman'ın, kanunlara dayalı yönetim ve adalet anlayışı, kanun yapıcılığı ve yayınladığı kanunnamelerden dolayı "Kanuni" unvanıyla anıldığını ifade etti.

Sultan Süleyman'ın, batıda da büyük ve kudretli vasıflarını ortaya koyan "Muhteşem ve Büyük" gibi unvanlarla anıldığını belirten Öz, şunları kaydetti: "Kanuni'nin Osmanlı Devleti'ni en geniş sınırlara ulaştırması ve askeri başarıları kadar, bu topraklarda adaletli yönetimin tesisi için gerçekleştirdiği çalışmalar da hafızalardaki canlılığını korumaktadır. Kanuni Sultan Süleyman'ın bu özelliği sadece Osmanlı Coğrafyasında değil, dünyanın birçok yerinde takdir

edilmektedir. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Washington'da ABD Temsilciler Meclisi Binası'ndaki uygulamadır. Tarihin başlangıcından bugüne en ünlü 23 kanun koyucunun rölyefleri arasında Kanuni Sultan Süleyman'a da yer verilmiştir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriMalatya
Görüş Bildir