Görüş Bildir

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.


Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %52.59 oy oranıyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

Popüler İçerikler

Tarım Kredi: İndirim Oldu mu? Marketleri Etkiler mi? Enflasyonu Düşürür mü? Garibana Avantaj Sağlar mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerindeki fiyatlarda indirim yapılması talimatını vermişti. Akabinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de dün başlayan indirimlerle ilgili paylaşım yapmış, bu indirimlerin marketlere de yansımasını beklendiklerini söylemişti.   TÜİK de dün Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi’ni (Tarım-ÜFE) açıklamış yıllık bazda artışın yüzde 157,89 oranında olduğu görülmüştü. TÜFE verisindeyse gıda enflasyonu temmuzda yüzde 94,65 olarak gerçekleşti. Aradaki fark marketlerden ziyade gözleri tarlaya çevirse de marketlerde başlayan enflasyonla mücadelenin etkisi ne olur? Fiyatlar ne kadar indi? Uzmanlar da inceledi.
Yeni Şafak'ın Döviz Manşeti Dikkat Çekerken, BDDK'ya mı Talimat Veriliyor? Bakan Nebati de Açıklama Yaptı
Geçen haftalarda Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile sanayiciler arasında başlayan tartışma derinleşiyor. Tartışmada Kavcıoğlu'nun sanayicilere, özellikle İSO üyelerine, döviz üzerinden stokçuluk suçlaması yapması, üretimde finansmana ulaşmaya çalışan kesimde soru işaretlerine yol açmıştı. Merkez Bankası Başkanı, ucuz krediye ulaşamadığını hatta krediye ulaşamadığını belirten sanayi odası üyelerine yönelik çelişkili ifadeler kullanmış ve tepkilerin artmasıyla birkaç gün sonra TOBB'ta katıldığı toplantı hem basına kapalı gerçekleşmiş hem de yanlış anlaşıldığını belirmişti. Bu tartışmalarda Kavcıoğlu'nun eski yazarlarında olduğu Yeni Şafak gazetesi de öneri ifadelerinin sıklıkla yer aldığı 'döviz stokçuları' ana temalı, 'Türkiye ekonomi modelinin temelini oluşturan' ihracatçılara yönelik haberler yapmıştı. Bugün bunlara bir yenisi daha eklendi.
Geleceği Söylenen ve Gelmesi Planlanan Sıcak Para Girişi Ekonomiyi mi Siyaseti mi Isıtacak?
Geçen haftadan bu yana rezervlerde artış spekülatif tartışmalara yol açarken, TCMB'nin açıkladığı ödemeler dengesinde cari açıkla birlikte net hata noksan oranı da tartışmalara neden olmuştu. Dolar/TL'de 3 haftadır izlenen yatay seyir uzmanları tedirgin ederken, söylenti bazında kalarak yurt dışında geldiği iddia edilen dövizin de kaynağı halen araştırılıyor. Ekonomi uzmanları Atilla Yeşilada, Ceyhun Elgin, Alaattin Aktaş, Bilge Yılmaz ve Ankara kulislerinden Murat Yetkin, paranın kaynağını, girişinin etkilerini ve ekonominin durumunu irdeliyor.
Kredi Derecelendirme Şirketlerinin Gözbebeği Malezya Ekonomisinin Türkiye Temaslarından Sıcak Para Çıkar mı?
Türkiye'de son günlerde 'oldu, olacak, oluyor' denilen sıcak para girişinde Malezya ekonomisi kaynaklardan biri olabilir mi? Rezervlerdeki artışın Rusya'dan Akkuyu için sağlanan giriş olduğunu iddia eden uzmanlara göre Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'yle de görüşmelere sürüyor ve hesaplar yapılırken, Güney Asya'nın 3. büyük ekonomisi Malezya da radara girdi mi?
OECD Rekortmeni Türkiye'de Gıda Fiyatlarında Topyekûn Mücadele Albayrak Döneminde de Marketlerde Uygulandı
Gıda fiyatları enflasyonunda Türkiye OECD birincisi oldu. Aslında enflasyon mevzu bahis olunca her alanda birinciyiz. Dünyada artan fiyatlara bir de TL'nin değer kaybı eklendiğinden fark attığımız enflasyon verilerinde, geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıkladığı 'topyekûn mücadele'nin 4 yıl önceki arşivlerde de marketlerle ilişkilendirildiği görüldü.
Açıklandığından Beri Gündemden Düşmedi! KKM Tartışmasında Nebati 'Kötü Niyetliler' Demişti Erdoğan da Katıldı
Geçen yıl Eylül ayında yapılan faiz indirimleri sonrasında tırmanışa geçen kurlarda dolar/TL'nin 18 TL'yi aştığı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'müjdelenen' Kur Korumalı Mevduat (KKM) sistemi bir miktar geri çekilmiş ardından yeniden yükseliş seyrine ivme kaybederek dönmüştü. 7 ayın sonunda dolar/TL yeniden 18 sınırına ulaşırken, KKM'de bir nevi kazan-kazan sistemi ile geçenler TL kalıp kur getirisi sağlarken, bankalara mevduat toplayarak kurla aradaki farkı da Hazine ve Merkez Bankası ödemiş oldu. Ekonomi yönetiminin burada kazancı da kurda yükselişin sıçramaya dönüşmemesi oldu. Ancak vatandaşın vergileriyle finanse edilen KKM kazancında sistem açıklandığı günden bu yana tartışılıyor.
  • 1