Instagram Reklam Özelliği İçin Hazır

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

150 Milyon Kullanıcıya Ulaşan Instagram Reklam Özelliği İçin Hazır

150 Milyon Kullanıcıya Ulaşan Instagram Reklam Özelliği İçin Hazır

Facebook‘un geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar ödeyerek bünyesine kattığı Instagram, yapılan yatırımın geri dönüşü açısından yeni bir döneme girmek üzere. Bir süredir reklam özelliği üzerinde çalışan sosyal ağ, The Wall Street Journal‘ın haberine göre önümüzdeki yıldan itibaren reklam yayınlamaya başlayabilir.

Bugün bir açıklama yayınlayan Instagram 150 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu. 150 milyon kişinin her gün yaşadığı anları fotoğraflayıp paylaştığını dile getiren şirket, kullanıcıların %60′ının ABD dışında olduğunu da açıkladı. Instagram bununla birlikte sadece son 6 ayda 50 milyon yeni kullanıcı kazandığının da altını çizdi.

Instagram’ın bu hızlı büyümesi şüphesiz Facebook açısından da bir hayli önemli. Bir yıl önce büyük ses getiren bir satın almaya imza atan sosyal ağ için artık yatırımın geri dönüşünü alma zamanı geldi. Zira daha önce yaptığı açıklamada Instagram’ın para kazandırma potansiyeli hakkında reklamların en mantıklı yöntem olduğunu söyleyen Mark Zuckerberg, bunun için doğru zamanı beklediklerine dikkat çekmişti.

Her ne kadar Facebook cephesinden bu durum açıkça ortaya konsa da Instagram’dan reklam özelliği konusunda resmi ifadeler gelmemişti. Bu anlamda Instagram’ın yöneticilerinden Emily White’ın WSJ’ye yaptığı açıklamalar bir ilki oluşturuyor. Zira White’a göre Instagram’ın önümüzdeki yıldan itibaren reklam hizmetleri verebilecek duruma gelmesi gerekiyor.

Bununla birlikte White, reklam konusunun Instagram açısından riskli bir adım olduğunu da belirtiyor. Nitekim şirket reklam özelliği konusunda her detayın değerlendirilebilmesi için içinde markalarla iletişimden sorumlu çalışanların da bulunduğu 50 kişilik bir ekip kurmuş. Belirtilene göre Ford, Williams-Sonoma ve Coca-Cola gibi büyük markalarla olan görüşmeler şimdiden başlamış.

Tüm bunlara karşın White, Instagram’ın reklam konusunda kısa vadeli bir baskı yapmayacağını hedeflerinin uzun vadeli olduğunu söylemekten de geri kalmıyor. Ayrıca şu an için Instagram’da uygulanacak reklam modelinin nasıl olacağı da tam olarak bilinmiyor.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

Instagram Önümüzdeki Yıl İçerisinde Reklam Almayı Planlıyor

Instagram Önümüzdeki Yıl İçerisinde Reklam Almayı Planlıyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım servisi Instagram reklamsız bir şekilde kullanarak eğlenmeye devam edin çünkü Instagram önümüzdeki yıl içerisinde reklam almayı planlıyor.

The Wall Street Journal'ın hazırladığı rapora göre, Instagram önümüzdeki yıl içerisinde servisine reklamlar ekleyecek. Şirketin iş operasyon direktörü Emily White yaptığı açıklamada reklam satışlarının başlayacağını söyledi. Uzun süreli planlarında reklam geliri istediklerini fakat kısa süre içerisinde herhangi bir baskılarının bulunmadığını belirtti.

Facebook'un 2012 yılında yaklaşık 750 milyon $'a satın aldığı Instagram hafta sonu yapılan açıklama ile birlikte aylık 150 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştıklarını bildirmişti. Facebook'un bulucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Instagram'ın hala çok hızlı büyümeye devam ettiğini belirtti. Facebook'un Instagram'ı satın almasından sonra her iki sosyal medya sitesi de kullanıcı arttırmaya odaklandığını ve bunda da gayet başarılı olduklarını göstermişti.

Kullanıcı rakamlarının hızlı artışını göz önünde bulundurarak bundan gelir elde etmeyi planlayan şirket, önümüzdeki yıl içerisinde Instagram üzerinde reklamlara yer verecek. Reklamsız olarak oldukça şık ve etkili çalışan Instagram, ülkemizde çok poüler ve kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılıyor. Bakalım reklam gösterimlerinden sonra kullanıcı rakamları ve kullanıcıların görüşleri ne olacak.

Instagram iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

Instagram Android için Popüler Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

iPhone 5S Lansmanı Canlı Yayını

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAndroidAppleCEOFacebookInstagramMark ZuckerbergSosyal MedyaiPhone
Görüş Bildir