Her Şeyi Sorgulayınca Kendimi Daha Net Gördüm

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

'Her Şeyi Sorgulayınca Kendimi Daha Net Gördüm'

'Her Şeyi Sorgulayınca Kendimi Daha Net Gördüm'

Geçen yıl “Ezel” dizisi ve “Bir Avuç Deniz” filminde rol alan, şimdilerde “Son” dizisinin Alev’i olarak izleyici karşısına çıkan Berrak Tüzünataç, oyunculuk kariyerinde tozu dumana katarak yükseliyor. Kısa süre önce yeni bir sinema filmine de “evet” diyen Büyükataç, Hello! dergisine konuştu; hem ufuktaki projeleri hem modayla arasındaki koptu kopacak bağı anlattı!

Modaya nasıl bakıyorsunuz?

 • Moda, kendimi bazen çok içinde, bazen de çok dışında hissettiğim bir şey. İşim gereği birçok moda çekimi yapıyorum ama modayla profesyonel olarak ilgilenen arkadaşlarımla konuşunca ne kadar çok dışında olduğumu anlıyorum. Çünkü gerçekten “modayı biliyorum” demek için çok iyi takip etmek lazım...

Ne tarz kıyafetler giyinmeyi seviyorsunuz? Kendi tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

 • Aslında rahat olduğum kıyafetleri giyebilirim; casual diyebiliriz. Ama beğendiğim akımlar da var tabii... Mesela aksesuvarla kıyafetleri biraz daha bohem ya da hippy bir tarza sokmayı seviyorum.

MODANIN BAŞIMIZA NE AÇACAĞI BELLİ OLMAZ

Ya alışveriş alışkanlıklarınız?

 • Kendimce belirlediğim mağazalar var. Genelde bir şeye ihtiyacım olduğunda, bir eksiğim olduğunu fark ettiğimde alışverişe çıkarım. Düzenli olarak yaptığım bir şey olduğunu söyleyemem.

Davetlerde nasıl giyinmeyi tercih ediyorsunuz?

 • Davet mekânına ve katılan insanlara göre değişir. Gittiğim yere uygun, çok abartmadan ama ortama, organizasyonu yapanlara da haksızlık etmeden giyinmeyi seviyorum.

“Asla giymem” dediğiniz bir şey var mı?

 • Modanın başımıza ne açacağı belli olmaz. Bu yüzden büyük konuşmak istemiyorum.

İLERİDE HUZURLU BİRİ OLMAK İÇİN UĞRAŞIYORUM

Sizdeki değişim ve dönüşümlerde karşımıza neler çıkıyor?

 • Zaten hayatımızın her aşamasına şahit olunuyor bu tür değişimlere... Herkes gibi ben de değişiyorum. Değişimimin beni ileride huzurlu biri olmaya taşıması için uğraşıyorum.

25 yaşından sonra neleri görmeye başladınız peki?

 • Genelleme yapamam. Herkes belli bir yaştan sonra değişim yaşamaya ve hayatı farklı görmeye başlayacaktır. Hayatımla ilgili her şeyi ve ne yöne doğru gitmek istediğimi sorguladığım bir yıl oldu. Özetle kendimi daha net görmeye başladım diyebilirim.

ÇALIŞMAK İSTEDİĞİM ÇOK YÖNETMEN VAR

Bugüne kadar oynadığınız dizilerde en çok hangi karakter size yakındı? Kime benziyordunuz?

 • Böyle düşünmenin sağlıklı olmadığına inanıyorum. Gündemimde hangi karakter varsa, o dönem o karakterle iletişim halinde oluyorum.

Birlikte çalışmak istediğiniz bir yönetmen var mı?

 • Çok sevdiğim, aynı zamanda meslektaşım olan biri bana, “Çocukken nasıl cam kenarında oturup arkadaşlarının seni oyuna çağırmalarını beklersin, her oyunu oynamak istersin, işte oyunculuk bu” demişti. Birçok Türk ve yabancı yönetmenle çalışmak isterim. Ne kadar çok yönetmenle ne kadar çok işte çalışırsam, o kadar mutlu olacağıma inanıyorum.

Bu aralar neler izliyorsunuz?

 • Elimden geldiğince oyunları takip ediyorum. Sinemada kaçırdığım filmlerin DVD’sini alarak mutlaka izlemeye çalışıyorum. Yaptığım işteki gelişmeleri takip ederim. O yüzden yerli ve yabancı dizileri de çok sadık bir izleyici olamasam bile, konseptlerine ve olaylardaki gelişmelere hâkim olacak kadar takip ederim.

KENDİMİ TARİF ETMEYİ ŞIK BULMUYORUM

Kendinizi geliştirmek adına nasıl bir yol izliyorsunuz?

 • Bu konuda birazcık içgüdüsel olunması gerektiğine inanıyorum. En azından benim için bu işe yarıyor. O dönem neye ihtiyacım varsa o konuyla ilgilenirken buluyorum kendimi zaten. Bu, okumak, seyretmek, bir yere seyahate gitmek veya aklına fikrine güvendiğim insanlarla sohbet etmek olabilir.

Yazılıp çizilenlerden etkilenmiyormuş gibi bir duruşunuz var... Sizi en çok üzen şeyler nelerdi?

 • Böyle soruları röportajlarda cevaplayamıyorum. Çünkü röportajlarda böyle konulara girildiğinde açıkçası biraz geriliyorum. Söylediğim şeylerin, okuyan insana yazılı metin üzerinden tam anlamıyla geçmediğine inanıyorum. O yüzden bu konu hakkında konuşmamayı tercih ediyorum.

Sizin için “Özgür ruhlu bir insan” deniyor, öyle misiniz gerçekten?

 • Bir insanın kendini tarif etmesini şık bulmuyorum. Siz nasıl buluyorsanız öyleyim...

ALEV, BENİ DAHA İYİ BİR İNSAN OLMAYA YAKLAŞTIRIYOR

“Son” dizisindeki Alev karakteri için ne dersiniz?

 • Alev karakterini severek oynuyorum. Alev bence çoğunluğun yargılayacağı, çoğunluğun anlayamayacağı bir karakter. Böyle bir karakteri oynamak çok hoşuma gidiyor. Hem beni zorladığı için hem de böyle bir karakteri anlamak, sevmek beni daha iyi bir insan olmaya yakınlaştırdığı için Alev’i canlandırmayı seviyorum.

PROJE TEKLİFLERİNE MATEMATİKSEL YAKLAŞMIYORUM

Yeni film projenizden bahseder misiniz?

 • Film, bahsedebileceğim bir aşamada değil. Bu açıklamalara filmin yapımcıları karar veriyor. Onlar anlatmaya başlamadan benim anlatmam doğru olmaz.

Bir projeyi seçerken kriterleriniz neler?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SinemaTercih
Görüş Bildir