Yolcu Gemisinden Denize Düştü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yolcu Gemisinden Denize Düştü

Yolcu Gemisinden Denize Düştü

Çanakkale Boğazı’ndan Ege Denizi’ne açılan İtalyan bayraklı Costa Favalosa adlı yolcu gemisinden Bozcaada’nın 10 mil güneyinde, uluslararası sularda bir yolcunun denize düşmesi sonucu arama çalışması başlatıldı.

Aynı bölgede seyreden To Calisto adlı bir başka yolcu gemisi, arama çalışmalarına katıldı.

İstanbul’dan Hırvatistan’a giden Costa Favalosa’nın kaptanı, bugün saat 07.45’te bir yolcusunun denize düştüğünü telsiz aracılığıyla bölgedeki gemilere duyurarak, yardım talebinde bulundu. Kaptan, yolcunun cinsiyeti ve uyruğu hakkında bilgi vermezken, yardım çağrısına bölgeye en yakın yolcu gemisi To Calisto cevap vererek çalışmalara katıldı. Uluslararası sularda seyreden ticaret gemileri de bölgeye yakın olduklarını çalışmalara katılmak üzere rota değiştirdiklerini gemi kaptanına bildirdi.

Midilli ve Semadirek adalarında konuşlanan Yunan sahil güvenlik botları ve helikopterleri, arama çalışmasına katılmak için harekete geçti. Bozcaada Liman Başkanlığı, uluslararası sularda yaşanan olayla ilgili Türk makamlarından bir yardım talebinde bulunulmadığını bildirdi.

TÜRK VE YUNAN SAHİL GÜVENLİK BOTLARI BÖLGEDE

Arama çalışmalarına Türk ve Yunan sahil güvenlik komutanlıklarına bağlı ekipler de katıldı. Türk ve Yunan kurtarma ekiplerinin çalışmalarına rağmen kayıp yolcuya henüz ulaşılamadı. Çalışmalar sürerken, içinde 350 yolcu bulunan Costa Favalosa adlı gemi, arama çalışmasını sona erdirip, saat 13.00’dan itibaren, rotasındaki Hırvatistan’a ulaşmak için yoluna devam etmeye başladı.

Denize düşen yolcuyu bulmak için başlatılan çalışmalara katılan Bahama bayraklı iki yolcu gemisi, arama-kurtarma çalışmasına Türk ve Yunan Sahil Güvenlik gemilerinin devam etmesinin ardından bölgeden ayrıldı. Yolcu gemileri, rotalarındaki Çanakkale Boğazı’na 8 saat gecikmeli olarak ulaştı. Bahama bayraklı Sea Bourn Odyseea ile To Calisto adlı gemiler Çanakkale Boğaz geçişini sürdürüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Çanakkale BoğazıHırvatistanİstanbulSahil GüvenlikYunanistan
Görüş Bildir