'TFF Bizi Ciddiye Almıyor'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yılmaz Vural: ''Tff Bizi Ciddiye Almıyor''

Yılmaz Vural: ''Tff Bizi Ciddiye Almıyor''

Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi 'nde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin (TÜFAD) 22. Olağan Genel Kurulu 'na katılan SB Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural , gazetecilere Türkiye'deki antrenörlerin sorunlarına ilişkin değerlendirme yaptı.

Türkiye'de bütün antrenörleri ilgilendiren genel kurula Spor Toto Süper Lig düzeyinde yalnızca kendisinin katılmasının sorulması üzerine, '' Antrenörün kendi konusuna ne kadar sahip çıktığını görüyoruz. Böyle bir şey olmaz. Kendi sorununa sahip çıkmazsan, kimse sana sahip çıkmaz . Üst liglerdeki antrenörlere bunu hiç yakıştıramıyorum. Biz de çalışıyoruz, bıraktık geldik. Hatta ben TÜFAD İstanbul Şubesi'ne kayıtlıyım. Sağolsun oradaki arkadaşlarımız 112 delegeyle katılıyorlar ve beni o delege listesinde göstermeye bile tenezzül etmemişler. Yılmaz Vural olarak genel kurulda oy kullanma hakkım yok, bu da İstanbul Şubesi'nin ayıbı'' karşılığını verdi.

''KENDİSİNİ KURTARAN GEMİSİNİN KAPTANI OLUYOR''

''Benim gibi Mustafa Denizli'yi, Abdullah Avcı'yı ve Fatih Terim'i burada (TÜFAD Genel Kurulu) görmek isterdim'' diye konuşan Vural, ''İşleri olmayacak. Çünkü bu kurulun olacağı çok önceden ilan ediliyor ve buraya gelmiyorlar. Gerekçeleri nedir bilemiyorum. Her şeye rağmen insanlara küsüp de gelmedilerse yanlış. 'Bu kurumun bireyi olarak genel kurula gelmeleri gerekir bilinciyle davranmamız' lazım. Türkiye'de maalesef hep kişisel egomuz gelişik, sosyal egomuzu bir türlü geliştiremedik. Hep birlikte bir araya gelip bir şey için çalışamıyoruz. Kendisini kurtaran gemisinin kaptanı oluyor, gerisi hikaye. Bu şartlarda antrenörlük mesleğinin ne kadar içler acısı bir durumda olduğunu görüyorsunuz. Türk antrenöründen hiçbir şey olmaz. Bunu herkes görüyor. 18 bin antrenörden bahsediyoruz. Benim için hepsi birer değerdir, kardeşimdir ama popülaritesi olanlar nerede, onlar niye yok? Biz bunların nedenlerini biliyoruz belki ama topluma bunu açıklayıp kendi rezilliğimizi anlatmanın bir gereği yok. Açıkçası ben çok üzüldüm. Sevgili başkanım İsmail Dilber'i tebrik ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin futbol anlamında hiçbir zaman İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya gibi olamayacağını iddia eden Vural, '' Olmak istiyorsak onlar kadar ciddi çalışmamız lazım . Çekimser bir birliktelik var. Bir sürü insan var genel kurulda ancak bir güç değilsiniz, federasyonda hakkınızı koruyamıyorsunuz. Eskiden Türk futbolunun özerkleşmesine katkıda bulunmuş antrenörlerin durumu bile şu anda içler acısı. Türkiye Futbol Federasyonu artık bizi ciddiye almıyor. Antrenörlük her zaman böyleydi, böyle de devam ediyor. İlişkilerle antrenör olunursa, federasyon sorumluluğunda olan eğitim antrenörü maalesef önemli takımları idare edecek donanıma sahip kılamıyorsa bizim bunları söylememize gerek yok. Şekil olarak diploması olan 18 bin arkadaştan bahsediyoruz hepsi bu'' şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah AvcıAlmanyaElazığsporFatih TerimFransaİngiltereİspanyaİstanbulİtalyaTFFfutbol
Görüş Bildir