Yeni iPhone İçin Bu Kez 8 Pinli Konnektör İddiası

-

Yeni iPhone İçin Bu Kez 8 Pinli Konnektör İddiası

Yeni iPhone İçin Bu Kez 8 Pinli Konnektör İddiası

Apple'ın Eylül ayında yeni bir ürün tanıtımı iddiası için farklı kaynaklardan destek gelmeye devam ederken, farklı bir iddia daha ortaya atıldı.

iLounge editörlerinin tedarik zincirindeki kaynaklarından elde ettikleri bilgiye göre yeni iPhone da 19 pinli değil, 8 pinli bir konnektöre yer verilecek. Hali hazırda 30 pinli konnektör kullanan iPhone'un yeni modelinde 16 veya 19 pinli konnektör kullanılacağı sıkça iddia ediliyor.

Ancak sitenin iki kaynağa doğrulattığı bilgide 8 pinli bir dock konnektörüne yer verileceği belirtiliyor. Bu iddia ile ilgili herhangi bir sızmış görsel yok ve ilk kez 8 pin konusu dile getiriliyor. Bu bakımdan iddianın biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz.

Diğer bir iddia ise iOS6'da Bluetooth 4.0 tenkolojisini barındıran cihazlarını birbirine bağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı. Örneğin iPod nano üzerinde bir iPhone'a gelen iMessages mesajları görüntülenebilirken, kulaklık ile de iPhone üzerinden bir çağrı başlatılabiliyor. Bu örnek, iPad, Mac cihazları için de geçerli. Bu şu anki akıllı saatlerin konseptine oldukça benziyor. Ancak Apple'ın daha geniş bir konept üzerinde çalıştığı dile getiriliyor.

iOS 6 beta sürümlerinde böyle bir durumla şimdiye kadar karşılaşılmadı ancak final sürümüne yakın ortaya çıkabilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleiOSiPhone
Görüş Bildir