Yandex Arama Platformu:
 Adalar

-

Yandex Arama Platformu:
 Adalar

Yandex Arama Platformu:
 Adalar

Yandex, kısa bir süre önce duyurduğu “Adalar” adlı yeni arama platformunu ilk olarak Türkiye’de hayata geçirdi.

“Adalar” adlı yeni platform, arama sonuçları nda sadece bilgi veya sitelere bağlantılar sunmak yerine, websitesi sahipleriyle işbirliği içerisinde kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaya odaklanacak. Yandex için yeni bir arayüz tasarımı anlamına da gelen “Adalar” , kullanıcıların arama sonucu sayfalarıyla etkileşimini bir üst düzeye taşıyacak.

“Adalar” sayesinde websitesi sahipleri , kendi şirket veya hizmetleri hakkında hedef kitleleriyle paylaşmak istedikleri bilgileri Yandex’te “Ada” adı verilen özel interaktif bir blok halinde kendi tercihlerine göre düzenleyerek sunabilecekler.

Böylece “Adalar”; bağlantılar, butonlar veya özel bilgi formları gibi ilgili hedef siteden alınan bazı öğelerin yanı sıra, etkinlik duyuruları veya bir ürünün özelliklerine dair bilgiler gibi gerçek zamanlı olarak güncellenebilen verileri de içerebilecek. Örneğin bir tiyatro veya sinema bileti almak isteyen kullanıcı, Yandex’in arama sonuçları sayfasından hiç ayrılmadan hem filmlerin afişini görüp istediği bileti çevrimiçi olarak alabilecek, hem de ilgili websitesinin kullanıcı trafiği istatistiklerinin artışına katkıda bulunacak.

İlk olarak masaüstü ve tabletlerde, çok yakında akıllı telefonlarda

İlk aşamada masaüstü bilgisayarlar ve tabletler de hayata geçirilecek olan “Adalar” , çok kısa bir süre içinde akıllı telefonlar da da kullanıma sunulacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SinemaTiyatroYandex
Görüş Bildir