RTÜK'te 'Muhteşem Yüzyıl' Kavgası

 > -

Rtük'te 'Muhteşem Yüzyıl' Kavgası

Rtük'te 'Muhteşem Yüzyıl' Kavgası

Başbakan Erdoğan'ın hedef aldığı 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi RTÜK'te tartışma yarattı. Diziye ceza verilmesini isteyen AKP'li Fendoğlu, rapor hazırlatmadığı için Başkan Dursun'u eleştirdi.

Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok'un haberine göre, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın “Kanuni’nin 30 yılı at üstünde geçmiştir. Ben o dizinin yönetmenlerini de televizyon sahiplerini de kınıyorum” sözleriyle başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilgili tartışma RTÜK’e sıçradı. AKP’li üye Hasan Tahsin Fendoğlu, diziye ceza verilmesini isteyince, Başkan Davut Dursun ile arasında tartışma yaşandı. Dizi, Fendoğlu dışındaki tüm üyelerin oylarıyla ceza almaktan kurtuldu.

AKP’li Fendoğlu, hazırladığı bir dilekçeyi üst kurul toplantısına getirdi. Fendoğlu, dilekçesinde diziyle ilgili bugüne kadar iki kez yaptırım uygulandığını, ancak bunların dizinin içeriğiyle ilgili olmadığını ifade etti. Diziyle ilgili çok sayıda şikâyet olduğunu, konunun basında yoğun bir şekilde tartışıldığını belirten Fendoğlu, yayınları izleyen RTÜK uzmanlarının da rapor hazırlamaya “çekindiklerini” söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanMuhteşem YüzyılRecep Tayyip Erdoğandizi
Görüş Bildir