52 Müzisyen ve Oyuncudan Reyhanlı'ya Destek Ziyareti

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Reyhanlı'dan Haber Var

52 insanın hayatını kaybettiği Reyhanlı'da gerçekleşen bombalı saldırılara kayıtsız kalamayan bir grup müzisyen ve oyuncu Reyhanlı'ya gitti; unutmadıklarını gösterdi, dertleşti ve başsağlığı diledi.

Ahmet Mümtaz Taylan, Aylin Aslım, Birol Namoğlu, Doğan Duru, Ferman Akgül, Harun Tekin, Koray Candemir ve Murat Dalkılıç gibi müzisyen ve oyunculardan oluşan bir grup sanatçı, Reyhanlı'ya bir ziyarette bulundu geçtiğimiz hafta. Reyhanlı'dan dönerken binlerce duygu ve anıyla döndüklerini bir blog açarak oraya yazmaya başladılar.

"Bazılarını hayat boyu unutmayıp anlatacağız, ama öncelikle Reyhanlı'da geçirdiğimiz güne dair ilk izlenimlerimizi paylaşmak istiyoruz" dediler ve reyhanlidanhabervar.tumblr.com üzerinden bir yayına başladılar.

İlk 5 maddeyi yayınlıyoruz, devamını buradan okuyabilirsiniz:

1. Reyhanlı’da yaşananlar, Reyhanlı’dan bakınca, İstanbul veya Ankara’dan göründüğü gibi görünmüyor.

2. Reyhanlı halkı, yaşanan patlamanın uzun zamandır beklendiği ve göz göre göre geldiği konusunda görüş birliğine sahip.

3. İlçe sakinleri, devletin sınır güvenliği ve asayiş konularında büyük oranda yetersiz kaldığını düşünüyor.

4. Uzunca bir süredir ilçede yaşanan güvenlik zaafiyetiyle Sayın Başbakan’ın bölgeyi ziyaretinde alınan aşırı güvenlik önlemleri arasındaki tezat, Reyhanlı’yı yaralamış. Devletin yurttaşlarına yeterince değer vermediği algısı oluşmuş.

5. Olası yeni patlamalara dair kaygılar ve özellikle çocukların maruz kaldığı travmalar var.

Zete

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanİstanbulReyhanlı
Görüş Bildir