Öyle Uygun Görmüş: Aksaray Üniversitesi Rektörü'nden Kendi Ödeneğine Yüzde 600 Zam

 > -

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve yardımcılarının döner sermayeden aldığı ödeneğin rekor düzeyde artırıldığı ortaya çıktı.

Birgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göreAksaray Üniversitesi’ne 2015 yılında rektör olarak atanan Prof. Dr. Yusuf Şahin’in ve yardımcılarının döner sermayeden sağlanan ödeneklerinin kurul kararıyla rekor şekilde artırıldığı ortaya çıktı.

Rektöre yüzde 600, yardımcılarına yüzde 300 zam

Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi döner sermayelerine yönelik düzenlemelerin yapıldığı şubat ayındaki toplantıda üniversitenin yönetim kurulu, rektör Şahin’in ödeneğini yüzde 600, rektör yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz’ın ödeneğini yüzde 300 ve genel sekreter Bayram Ali Yavaş’ın ödeneğini de yüzde 200 artırdı.

Rektör ve yardımcıları ödenekleri artıran yönetim kurulunda

Ödenekleri artıran Yönetim Kurulu’nda Rektör Prof.Dr. Şahin ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz da yer alıyor. Kurul ödenek artırımını Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğe dayandırdı.

Aksaray Üniversitesi'nin 'Ek ödeme dağıtım usülleri' yönetmeliğini görmek için tıklayınız.

Dekan ve yardımcılarına da uçuk zamlar...

Aynı toplantıda Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Ekercin’e ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Emre’ye yüzde 250 oranında ödenek artırması yapılırken, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç Dr. Aziz Doğru ve Yrd. Doç. Dr. Muhammed Sarı’nın ödenekleri yüzde 100 oranında artırıldı.

Sosyal medya da bu haber karşısında sessiz kalmadı: 'Yiyin efendiler'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir