Nirvana'yı Hiç Böyle Gördünüz Mü?

 > -

Nirvana'yı Hiç Böyle Gördünüz Mü?

Nirvana'yı Hiç Böyle Gördünüz Mü?

İngiliz fotoğrafçı Steve Gullick'in objektifinden Nirvana, Jeff Buckley, Nick Cave, Björk gibi isimler en doğal halleriyle Milk Galeri'de.

Nirvana, Björk, Neil Young, The Cure, Liars ve Cat Power gibi 90’ların büyük isimlerini en doğal halleriyle fotoğraflarına taşıyan İngiliz fotoğrafçı Steve Gullick’in sergisi Vodafone İstanbul Calling kapsamında İstanbul’da. Bant Mag. ekibinin Milk Gallery’de ağırladığı Gullick, sergisinin açılışında Golblade grubunun vokali John Robb’un sorularını yanıtladı.

Yalnızca performans ve kulis çekimleriyle yetinmeyen Gullick, Punk ve Grunge’ın parlak döneminin en önemli gruplarıyla bazen birkaç gün ‘takılıyor’ ve onları en doğal ortamlarında çekiyor.

Tutkunu olduğu tüm grupların fotoğraflarını çeken, hatta çektikleriyle pek çok müzisyenin albüm kapağına imza atan sanatçıya göre iyi grupların kendini efsaneleştirmeye ihtiyacı yok.

Söyleşi boyunca Jeff Buckley, Nirvana, Nick Cave ve Prodigy fotoğraflarının öykülerini de anlatan sanatçıya göre en önemli şey karşılıklı güven. “Eğer birinin uyuşturucu kullandığını görmüş olsaydım bile bunu çekmezdim” diyor.

“Onların rahat etmesini sağlıyordum” diye anlatan Gullick, ekliyor: “Nick Cave fotoğraflanmaktan nefret ediyordu ve bu nedenle çok hızlı bir şekilde bu işi halletmeliydim.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereİstanbulUyuşturucu
Görüş Bildir