'Neden Başbakan'ı Karşılamak İçin Havaalanına Geldik?!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Neden Başbakan'ı Karşılamak İçin Havaalanına Geldik?

Kuzey Afrika turu dönüşünde Erdoğan'ı Atatürk Havaalanı'nda karşılayan AKP'liler: Gezi Parkı eylemleri haksız ve gereksizdi; eylemciler Başbakan’a hakaret ettiği için öfkelendim

Gezi Parkı eylemleri sürerken, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ı destekleyen yaklaşık 5 bin kişilik kalabalık bir grup da Kuzey Afrika gezisi dönüşünde onu karşılamak için Atatürk Havaalanı’nda toplandı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik gibi bazı AKP yöneticilerinin "karşılamaya gitmeyin" çağrılarına rağmen, Perşembe gecesi geç saatlerde binlerce kişi havaalanına koştu. Kamuoyunda Başbakan'ın "Gerekirse biz de bir milyon kişi toplarız", "yüzde 50'yi evlerinde zor tutuyoruz" sözlerinin yansıması olarak yorumlanan karşılamaya katılanlara niçin karşılamaya geldiklerini, karşılama için bir organizasyon düzenlenip düzenlenmediğini sorduk.

Görüştüğümüz kişiler Gezi Parkı eylemlerine tepkili olduklarını, eylemlerde Erdoğan’ın hedef seçildiği için ona desteklerini göstermek için karşılamaya geldiklerini belirtti. Karşılamaya katılan AKPliler, karşılama için organizasyon düzenlenmediğini, kendi istekleri ve imkânlarıyla geldiklerini ifade ederken, sosyal medyada AKP teşkilatlarından karşılama için üyelere SMS gönderildiğini, ilçe teşkilatlarından havaalanına otobüsler kaldırıldığını gösteren mesajlar paylaşıldı.

Atatürk Havaalanı’nda bulunan AKP’lilerin anlattıkları şöyle:

Hamit Kember (33)

“Başbakan’a destek için buradayım. Gezi Parkı eylemleri haksız ve gereksizdi. Eylemciler Başbakan’a hakaret ettiği için çok öfkelendim.”

Halil Yüksel (22)

“Aşkımız için buradayız. Sabır ve sükûnetle bekledik. Tepkimizi bu şekilde, kimsenin burnu bile kanamadan gösterdik. Burada tencere tava da yok. Eylemi asıl amacıyla yapanları, ağaçları koruyanları destekliyoruz. Biz provokatörlere karşıyız. Eylemlerde bayrak yakılması görüntülerine çok sinirlendik. Bayrak yakılmadıysa bile, polis arabasını yaktılar. Ha bayrak, ha polis aracı.”

“Biz sokaklara çıkmayız. İşimizde, gücümüzde insanlarız. Anca camiye gideriz. Başbakan’ın yüzde 50’yi sokağa çıkarma gibi bir şey yapmayacağını biliriz. Lafın gelişi söyledi o.”

Melih Öztürk (29)

“Muhalefet iyi yapılmadığından bu insanlar sokakta. Otobüsler kaldırıldı diyorlar, yalan. Hepimiz kendimiz geldik. Sayelerinde biz kazandık, sağ olsunlar.”

Serpil (37)

“Başbakan’ı çok seviyorum, onunla çok gurur duyuyorum. Özellikle ‘Tayyip istifa’ şeklindeki sloganlardan çok rahatsız oldum. İki ağaç meselesi istifaya döndü. Sanal dünyada komplo kurulduğunu düşünüyorum. Başbakan’ı linç ediyorlar. İnşallah indiremezler. Her gün dua ediyorum.”

Beril Eski / Soner Şimşek - T24

Devamı için:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanGezi ParkıHüseyin ÇelikPolisRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir