MİT Kurtlar Vadisi ve Polat Alemdar İçin Ne Dedi?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

MİT Kurtlar Vadisi ve Polat Alemdar İçin Ne Dedi?

MİT Kurtlar Vadisi ve Polat Alemdar İçin Ne Dedi?

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT); Kurtlar Vadisi dizisi ile bu dizinin istihbarat görevlisi kahramanı Polat Alemdar'ın gerçeğe ne kadar uygun olduğu konusunda isim vermeden değerlendirmede bulundu.

MİT, istihbarat görevlisi kahramanların hikayelerinin anlatıldığı diziler konusunda, "Yarattıkları karakterlere odaklanan film yapımcılarının gerçekle kurgu arasındaki aralığı genişletmeleri yanlış anlamaları da beraberinde getirebilmektedir. Bu tür yapımların, ticarî kaygıları da içerdiği izleyici tarafından göz ardı edilmemelidir" uyarısında bulundu.

İnternet sitesi yenilendi

MİT'in internet sitesi teşkilatın yeni yapılanma ve anlayışı çerçevesinde yenilendi. Yeni sitede, İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca ve Fransızca dillerinden de yayına başlandı. MİT özellikle Arapça yayını, Arap Baharı'nın yaşandığı ülkelerdeki geniş kitlelere ulaşmayı hedefledi. "Nasıl Yardım Edebilirsin" linki, Arapça sayfasında da yer aldı. MİT, bu yolla internet yoluyla Arap ülkelerindeki vatandaşlardan da sanal ortamda doğrudan bilgi sağlamayı hedefledi.

Kurtlar Vadisi yorumu

Sitenin "Merak Edilenler" bölümündeki sorulara yenileri eklenerek yanıt verildi. MİT ve faaliyetleri hakkında bilgi verilen bu bölümde soruların yanıtları metnin yanısıra video görüntülü olarak da veriliyor. MİT, isim vermeden başta Kurtlar Vadisi gibi diziler ile bunların Polat Alemdar gibi istihbarat görevlisi kahramanları konusunda da değerlendirmede bulundu. "Yerli dizi ve filmlerde konu edilen İstihbarat Görevlisi MİT Görevlisi modeli aslına ne kadar uygundur?" sorusuna, şu yanıt verildi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kurtlar VadisiNecati Şaşmazyerli dizi
Görüş Bildir