Mesajlaşma Uygulaması Line'dan 10 Milyon Dolar Kazanç

-

Mesajlaşma Uygulaması Line'dan 10 Milyon Dolar Kazanç

Mesajlaşma Uygulaması Line'dan 10 Milyon Dolar Kazanç

Japon mesajlaşma şirketi Line geçtiğimiz gün sticker satarak ayda 10 milyon dolar (1 milyar yen) gelir elde ettiklerini açıkladı.

Türkiye’de de WeChat’ten sonra televizyon reklamlarını görmeye başladığımız ve Whatsapp‘ın oldukça güçlü olduğu ülkemizde pazara girmeye çalışan Line Whatsapp’ın yıllık 0,99$lık gelirine karşın stickerlar satarak ciddi bir gelir elde etmeyi başarmış.

Tabii ki bu gelirin çoğunu güçlü olduğu Asya ülkelerinden kazanan Line bakalım bu strateji ile diğer ülkelerden de gelir elde edebilecek mi. Özellikle Japonlar bu tarz emotionları kullanmayı oldukça severken, ülkemizde bu tarz içeriklere para verilme oranı ise oldukça düşük. Uygulamaları bile indirirken ilk olarak ücretsiz olanlara yoğunlaşan bizler zorunda kalmadıkça veya çok hoşumuza gitmedikçe ücretli uygulamalara yönelmiyoruz. Böyle bir pazarda bakalım Line farklı pazarlarda uyguladığı satış politikasını ülkemizde nasıl hayata sokacak.

Toplamda 230 milyon kadar kullanıcısı olan Line, bakalım Whatsapp karşısında ülkemizde istediği indirilme sayısına ulaşabilecek mi?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Japonyawhatsapp
Görüş Bildir