Mars'ta Yaşam Hayal Olmaktan Çıkabilir mi?

-

Mars'ta Yaşam Hayal Olmaktan Çıkabilir mi?

Mars'ta Yaşam Hayal Olmaktan Çıkabilir mi?

Hollandalı bir grup, adaylar arasından seçecekleri isimleri, 2023 yılında Mars'a göndererek kızıl gezegende yaşamalarını sağlamayı planlıyor.
Kızıl gezegende yaşam hayalinin peşine düşen "Mars 1" adlı Hollandalı grup, çalışmalara gelecek yıl başlamayı planlıyor. Mars yolculuğuna aday olacak isimler arasından seçilecekler, 10 yıllık eğitim ve hazırlık sürecinden geçecek. Bu çalışmalar sürerken, kızıl gezegene 2016 yılında iletişim uydusu gönderilecek. Peki, eğitim sürecinden geçen astronotlar Mars'ta nasıl yaşayacak? İnsan yaşamı için gerekli unsurların, 2022 yılına gelindiğinde kızıl gezegende sağlanması planlanıyor. Örneğin, su ve oksijen üretimi hazır duruma getirilecek. Mars yolculuğuna çıkacak ilk dört astronotun 2023 yılında kızıl gezegene inmesi planlanıyor. Mars'ta yaşam hayalinin gerçeğe dönüşüp dönüşemeyeceğini ise zaman gösterecek.
Kızıl gezegende yaşam hayalinin peşine düşen "Mars 1" adlı Hollandalı grup, çalışmalara gelecek yıl başlamayı planlıyor. Mars yolculuğuna aday olacak isimler arasından seçilecekler, 10 yıllık eğitim ve hazırlık sürecinden geçecek. Bu çalışmalar sürerken, kızıl gezegene 2016 yılında iletişim uydusu gönderilecek. Peki, eğitim sürecinden geçen astronotlar Mars'ta nasıl yaşayacak?

İnsan yaşamı için gerekli unsurların, 2022 yılına gelindiğinde kızıl gezegende sağlanması planlanıyor. Örneğin, su ve oksijen üretimi hazır duruma getirilecek. Mars yolculuğuna çıkacak ilk dört astronotun 2023 yılında kızıl gezegene inmesi planlanıyor.

Mars'ta yaşam hayalinin gerçeğe dönüşüp dönüşemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016
Görüş Bildir