Karşınızda Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox One

Gamer-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Karşınızda Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox One

Karşınızda Microsoft'un Yeni Konsolu Xbox One

Yeni Xbox'a dair tüm detaylar haberimizde...

YAZAN

Anıl İşal

Uzun süren bekleyişin ardından Microsoft yeni nesil konsolunu duyurdu! Önce Durango, ardından 720 ve son olarak da Infinity olarak andığımız konsolun adı Xbox ONE , kendisi hakkındaki son bilgi ve gelişmeler ise haberimizde sizleri bekliyor!

Xbox Duyurusu ile konsola dair öğrendiğimiz ilk gelişme Xbox ONE 'ın bir oyun canavarın olmasının yanında ev eğlence sistemi özelliğinin de ağır basacağı yönünde oldu. Microsoft'tan Don Mattrick cihaz ile oturma odamızda sinema, dizi ya da oyunlar arasında sadece sesli komutlarla son derece hızlı bir şekilde geçiş yapabileceğimizi açıkladı. Bunu yapmamıza imkan tanıyacak araç olarak ise yeni Kinect tanıtıldı. Teknik olarak gücü arttırılan ve yeniden tasarlanmış bir şekilde karşımıza çıkan Kinect, yüz tanıma özelliğinin yanı sıra gelişmiş sesli kontrol özelliği ile konsolla olan etkileşimimizi oturduğumuz yerden rahatça sağlayabilecek.

Don Mattrick 'in üzerinde durduğu başka bir önemli konu ise konsolun multitasking özelliği oldu. Aynı anda birçok uygulamayı kullanabileceğimiz Xbox ONE'da bunlar arasında geçiş yapmak ise belittiğimiz gibi basit sesli komutlarla mümkün olacak. Bunun yanında Skype da konsolda kullanabileceğim uygulamalar arasında yer alacak ve Kinect'teki 1080P HD RGB kamera sayesinde son derece canlı konuşmalar ve toplu video sohbetleri yapılabilecek. Xbox One'ın özelliğini daha etkin bir şekilde kullanacağı, konsol sahiplerine gelişmiş bir arayüz ile hizmet vereceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Cihazın kontrolörüne gelecek olursak kendisi bir önceki kontrolöre benzese de tasarımsal ve işlevsel değişiklikler azımsanmayacak seviyede. Öncelikle yön tuşlar ı orta bölüme taşınmış ve Analoglar kontrolü kolaylaştıracak bir doku ile kaplanmış. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre aygıt irili ufaklı 40 farklı tasarım değişimi geçirerek daha ergonamik bir yapıya büründürülmüş. Yeni dinamik hareket Triger 'larının yanı sıra baştan tasarlanmış yön tuşları artık daha çapraz bir şekle sahip. Microsoft'tan Marc Whitten arttırılmış pil ömrü ve Wi-Fi bağlantısı ile dünyanın en iyi kontrolörünü daha da iyi hale getirdiklerini belirtiyor. Bunun yanında yeni konsol ile kontrolör arasındaki iletişimin Xbox 360'tan 15 kat daha hızlı olduğu da gelen haberler arasında.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftSinemaXboxdizioyun
Görüş Bildir