Kariyer Astrolojisi: Burçları 2013'te Neler Bekliyor?

 > -

Burçları 2013'te Neler Bekliyor?

Burçları 2013'te Neler Bekliyor?

2012'yi geride bıraktık... 2013'te hangi burcu neler bekliyor?

KOÇ Zincirlerinizi henüz kırmadıysanız ve birkaç senedir aynı yerde çalışıyorsanız, oldukça yıpranmış olabilirsiniz. Uranüs, iki senedir burcunuzda ve 2018'e dek orada kalacak. Büyük ve ani bir uyanma ile özgürleşme zamanı. Bazen talimatları, statükoyu hiçe saymak, bazen de bir işe girip para kazanmakla, ya da girişimci olmakla özgürleşmeniz mümkün. Ortağınız veya eşinizle yaptığınız yatırımlarda dengeli olmaya, herkese hakkını vermeye dikkat edin. Yılın ilk yarısı, kısa iş gezileri, internet çalışmaları, sözleşmeler ve eğitimler size büyük fırsatlar sunacak. İkinci yarıda, evden çalışmayı deneyin. En rahat ettiğiniz yer eviniz olacak görünüyor.

Ocak ayında kariyeriniz ve itibarınızı artıracak küçük fırsatları iyi değerlendirin. 2-26 Şubat arası iş bağlantılarını sağlamlaştırmak, şirket dışı gruplar içinde aktif olmak için doğru zaman.

Sizin için yılın en önemli tarihleri 12 Mart- 19 Nisan. Hedeflerinize asılacak, başarılı olacak ve büyük projeleri başlatacak gücünüz ve isteğiniz var. Yeni iş bağlantılarına zaman ayırın, büyük düşünün ve gerçekleştirin. Hızlı, heyecanlı bu dönem içinde 'acele' ve 'telaş' tan uzak durun. Tansiyon ve baş bölgesi sorunlarını önlemek için herzaman akışta olun.

17 Ağustos- 11 Ekim arası ikili çalışmalar yaparak rahatlayabilir, yeni ortaklar edinebilirsiniz. Yurt dışına açılmak, yabancılarla çalışmak, uzaklarla iş yapmak, medyada yer almak ve reklam alanına girmeyi planlıyorsanız, yılın en uygun tarihleri 7 Ekim - 5 Kasım arası olacaktır. 7 Aralık ve sonrası yaptıklarınız, emek verdiğiniz projeler daha fazla görünür hale geliyor, eleştirilere açık olun.

BOĞA Bu sene özellikle yılın ilk yarısı eski projelere yönelmek, geçmişte öğrendiklerinizi kullanmak, geçmiş iş bağlantılarınızı devreye sokmak, deneyimleriniz, bilgi birikiminiz bu sene çok işinize yarayabilir. Kısacası cepten yemek, var olan değerlerinizi kullanmak en doğru hareket olacaktır. Tüm sene boyunca gerçekleşecek tutulmalar, hayatınıza önemli dönüşümler getirecek. Kısıtlandığınızı, işlerin istediğiniz şekilde yolunda gitmediğini düşünebilirsiniz. Konfor alanınızdan çıkmanız, güvence ve rahatlık olarak gördüğünüz alışkanlıklarınızı azaltmanız uygun olacaktır. Aşırı tasarruf, paraya ve güvenceye olan aşırı hassasiyet, elinizden para çıkmasına sebep olabilir. Verici olun, ve vermenin keyfini yaşayın, üstelik de hesap kitap yapmadan. Bu sene işyerinde, sizden daha olgun veya üst seviyede bir otorite figürü ile çalışabilir, ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Birkaç senedir üstünde çalıştığınız projenin sonuçlarını tanıtabilecek, takdir ve eleştiri toplayacaksınız.

Ay tutulması ise işyerinde ikili çalışmalar, başkalarına bağımlı yapılan işleri daha da fazla ön plana çıkarıyor. Burcunuzda 10 Mayıs'ta gerçekleşecek Güneş tutulması, taze başlangıçların ancak siz adım attığınızda geleceğini söylüyor. Konfor çemberinizin içinden dışarıya bir adım atın ve mucizeleri seyredin. Sanatla ilgiliyseniz, bu tarihlere mutlaka önemli bir proje koyun. İş başvurularını 25-28 Nisan tarihlerinde yapmayı deneyin. 16 Nisan- 31 Mayıs dönemi, iş yerinde ikna becerinizin ve insanları etkilemenin kolay olduğu tarihler.

3 Şubat- 22 Mart arası şirket dışı iş bağlantılarından gelen büyük fırsatlara açık olun. Mesleki ideallerinize hizmet eden çalışmalara girebilirsiniz. - 7 Ekim tarihlerinde ortaklık girişimleriniz olumlu sonuç verirken, kadınlardan daha fazla yardım da görebilirsiniz.

Yılın ilk yarısı birden fazla kaynaktan gelen paralar sözkonusu olurken, ikinci yarısında iş gezilerine, iletişime, yazarlığa ve internet çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz. 27 Haziran sonrası şartların her anlamda rahatladığınız ve destek gördüğünüzü hissedebilirsiniz.

İKİZLER 12 yılda bir aynı burcu ziyaret eden Jüpiter 27 Haziran'a dek sizinle. İletişim, ulaştırma, lojistik ve operasyonel konularla ilgili olan İkizler burcu için bu durum hareketliliğin birkaç katına çıkması demek. Hem zihinsel hem de fiziksel hareketlilik, size eş zamanlı olarak pek çok projede yer alma imkanı veriyor. Hem çalışıp hem hobilerinize zaman ayırabilir, internet, televizyon, tiyatro, yazarlık gibi uğraşları günlük hayatınıza sokabilirsiniz. Size gelen tekliflere açık olun, esneklik sizin en değerli özelliklerinizden biri. Yılın ikinci yarısı ise, kazancınızın düşündüğünüzden de fazla arttığını görebilirsiniz. Kendinize sınır koymayın ve isteyin. Büyük miktarlarda para kazanabilmeniz için sınırlarınızı kaldırın. Tek bir yolla para kazanmak yerine alternatifler düşünün. Her zaman çalışarak değil, bazen başkalarından gelen destekle de kazancımızı artırabiliriz.

Yönetici burcunuz Merkür'ün geri harekette olduğu tarihlerde ileriye dönük adımlar yerine, geçmişi değerlendrimeye çalışın. 22 Şubat-17 Mart arası kariyer, 25 Haziran-19 Temmuz maddi birikimler, 20 Ekim-9 Kasım tarihlerinde ise günlük çalışmalar ve ekip konusunda yeni başlangıçlar yapmayın. İlgili konularda, geçmişteki konuların düzeltilmesi, iyileştirilmesi daha uygun olacaktır.

Ay tutulması, önemli kararlar vermenizi, seçimlerinizle mutlu olmanızı sağlayacak. Yeni durumlara adapte olma özelliğinizi devreye sokun.

10 Mayıs- 4 Haziran arası iş bğalantılarınızı birebir görüşmelerle artırabilir, hedeflerinize ikili diyalog yöntemi ile çok rahat ulaşabilirsiniz. Bu tarihlerde dostlara ve gezmeye zaman ayırdığınızda, enerjinizin yükseldiğini göreceksiniz.

Mars, o dönemde yeni başlangıçlar, eğitim vermek, yazmak ve iş gezileri için sizi destekliyor. Eşzamanlı pek çok iş yapabilirsiniz.

YENGEÇ Uranüs, bu yıl da ani iş değişiklikleri, hızla gelen yeni görevlere işaret ediyor. Kariyerinizde, herkesin çekindiği, cesaret isteyen adımları atmanız için Uranüs yanınızda. Siz radikal kararlar vermediğiniz takdirde, dış etkenler kariyerinizi değiştirebilir. İlgi alanlarınızı bu sene ciddiye alın. Hobiniz, yeterle derecede üzerine düşerseniz yeni işiniz haline gelebilir.

10 Ocak - 2 Şubat arası, ikili çalışmalar yapmak ve ortaklıklar kurmak için uygun görünüyor. 21 Nisan- 31 Mayıs tarihlerinde, şirket dışı iş bağlantıları sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. Yılın ikinci yarısı iş ve özel hayatınızdaki rahatlama, Tanrı tarafından korunduğunuzu gösteriyor. 12 Yıl sonra şans, refah, gelişim ve bolluk gezegeni Jüpiter Yengeç burcunda. Bu dönemi iyi değerlendirip yurt dışı kariyer fırsatlarına, uzun dönemli kişisel gelişim eğitimlerine, uluslararası şirketlerde çalışmaya yönlenebilirsiniz. Aynı işyerinde kalmanız halinde, terfilere ve ödüllere hazır olun. Jüpiter, 27 Haziran sonrası bir yıl boyunca sizinle olacak.

3 Şubat - 12 Mart arasında yurt dışı iş seyahatleri, özellikle eski bağlantılarınızı kullanabilirseniz başarılı geçecektir. Bu dönem, hayata olan inancınızı da kuvvetlendiriyor. Yeter ki ihmalkarlık ve alınganlığa kapılmayın. Yılın en önemli ayları ise Haziran ve Temmuz. Eski işiniz, geçmişteki arkadaşlarınız ve yarım kalmış projeler hayatınıza büyük fırsatlar getirebilir. Bu dönemde, aşırı duygusal ve tepkisel olmaktan kaçınırsanız, başarı sizin olacaktır. Unutmayın, onlar size karşı değil, sadece kendi taraflarındalar.

ASLAN Bu sene işin yanısıra özel hayatınıza zaman ayırma vaktidir. Ev değişimi veya evdekilerin değişimi sözkonusu. Bu durumda, dış dünyadan çok ailenizle ilgilisiniz. İstekliyseniz, bu seneden başlayarak evden çalışabileceğiniz bir kariyeri de seçebilir ve çok başarılı olabilirsiniz. Yılın ilk yarısı, tıpkı geçen sene olduğu gibi, iş bağlantılarınız yoğun. Mesleğinizle bağlantılı, şirket dışı grupların içinde yer alabilir, herkesin ilgi odağı olabilirsiniz. Mesleki ideallerinizin, üstelik birden fazla konunun aynı anda güzel gelişmelere sahne olacağını söylemek mümkün. Bu daha çok bir terfi olmasa da, esas istediğiniz işi yapmak olabilir.

Yılbaşından 2 Şubat'a dek olan tarihte, önceden üzerinde yoğun olarak çalıştığınız konuları başkalarına tanıtma fırsatlarınız çok yüksek. Eleştiri ve takdir beraber gelecektir, ürünleriniz artık piyasada. 22 Haziran- 22 Temmuz tarihlerinde, Venüs, karizmanızı ve çekiciliğinizi artırıyor. Sahnede olun. Sunumlar, eğitimler ve medya sizi bekliyor. 29 Ağustos - 15 Ekim tarihlerinde pek çok yeni şey başlayabilir. Hedeflerinize doğru adımlarınızı hızlandırın. İş kurmanız için doğru günler. 8 - 18 Ekim arası ise stratejik kararlar almanız, riske girmeniz için gökyüzünün desteğini görüyorsunuz.

BAŞAK Yılın ilk yarısı, fırsat gezegeni Jüpiter'in kariyer alanınızda yer alması, birden çok ödül ve işin sizi bulacağınız söylüyor. Koordinasyon, lojistik gerektiren operasyonel konularda başarı görünüyor. Eş zamanı aldığınız görevler, birden fazla ünvana da sahip olma imkanı veriyor. Bu yıl, sesinizi yükseltin, herkes sizi duysun.

Şubat - Mart aylarında çok kişi ile temastasınız. Ortağınızla ve yakın çalışma arkadaşlarıyla iletişiminize özen gösterin. Yanlış anlaşılmalar, verilen sözlerin tutulmaması, iyiniyetli olsalar da ihtimal dahilinde. Bu aylar, koçluk hizmeti almanız için doğru zaman. 27 Haziran sonrasında ise şirket dışı iş bağlantılarına yönelin. Bir sene boyunca, mesleki gruplardan, önemli kişilerden gelen destek sözkonusu. Kendi işinizin patronuysanız, firmanızın değeri 27 Haziran sonrası bir yıl boyunca ederinden yüksek olacaktır. Tüm yıl boyunca Satürn, temel eğitimlere, iletişime, yazmaya zaman ayırmanızı sağlayacak. İlk başta çok istekli olmasanız da sonradan işi sahiplenip sorumluluk alabilirsiniz. İş gezilerini, müşteri ziyaretlerini, sözleşme esaslarını ve yazılı kuralları ciddiye alın.

16 Ekim- 6 Aralık tarihlerinde, büyük hedeflere yönelik önemli adımlar atmanız için gökyüzü sizi destekliyor. İşyerinde spor imkanlarını araştırın ve bu dönem içinde düzenli fiziksel egzersize başlayın.

TERAZİ Büyük bir kimlik değişimi sürecini tamamladınız. Şimdi sahip olduğunuz değerler üzerine çalışma zamanı. Önemli bir yatırım kararı veya başkalarına verdiğiniz borçlar ve hatta nafakalar sonucunda maddi kaynaklarınız bir süreliğine limitli görünüyor. Doğru planlama ve maliyetlerin aşağı çekilmesi ile pekala paranız size yetecektir. Bu dönem, kaynaklarınızın değerini daha iyi anlayabilirsiniz. Şunu unutmayın ki, para bir amaç değil araçtır. Bolluk bilincinizi bozmadığınızda, para durumunuz 2015 sonunda oldukça güçlenmiş olacaktır.

Yılın ilk yarısı kendinizi ifade etmenizin pek çok yolunu keşfediyorsunuz. Bilgi birikiminizi ve yaratıcılığınızı birleştirip, oyunlar yazabilir, iletişim sanatlarında harikalar yaratabilirsiniz. İşinizin size keyif veren tarafları daha çok iş gezileri ve sunumlar olabilir. 27 Haziran sonrasında bir yıl boyunca büyük ödüller getiren Jüpiter kariyer alanınızda olacak. Bir sene boyunca, itbarınızın arttığını, kişisel imajınızın kuvvetlendiğini göreceksiniz. Aslında buna ihtiyacınız var.

17 Ağustos-11 Eylül tarihlerini iyi değerlendirin. İletişim sanatları, müzakere becerileri, danışmanlık, ikili iş ilişkilerinde açamayacağınız kapı yok.Çevrenizdekileri hedefinize doğru ikna etmeniz kolaylaşıyor. 19 Ekimde oluşacak Ay tutulması, işyerindeki partnerlerinizle fikir ayrılıklarına, hatta kopmalara işaret ediyor. Herşey apaçık ortaya çıkıyor. 7 Aralık 2013 sonrası aylarca sürecek bir maraton sizi bekliyor. Bu süreç sonunda ilişki yönetiminde doktora tezi hazırlayabilirsiniz artık.

AKREP Sorumluluk veren, bize hayatın gerçeklerini anlatan gezegen Satürn, tüm yıl boyunca Akrep burcunda. Kabuk değiştiriyorsunuz. İşyerindeki, evdeki duruşunuz, kimliğiniz hatta fiziksel görüntünüzde değişikliklere hazır olun. Hayatınızdan atmanız gereken kötü alışkanlıklar, işyerindeki tavırlarınız bu dönemde hata kaldırmıyor. Önemli sorumluluklar, hayata bakışınızı değiştirirken siz de artık yenibirisiniz. Değişimi kucakladığınız takdirde, 25 Nisan Ay tutulmasından faydalanabilirsiniz. Bu dönemde yeni ortaklıklar kurmanız mümkün. İradeli ve prensipli olayım derken inatlaşmalara girmeyin. 10 Mayıs Güneş tutulması sonrası, kadersel anlamda yepyeni kişilerle çalışmaya başlamanız mümkün. Yılın ikinci yarısı, gezegenlerin size daha fazla destek vermesi, ortamın yumuşamasını ve yeni görevlerinizin gelmesini sağlayacak. Özellikle Akrep burcunda oluşan Güneş tutulması, 3 Kasım sonrası yeni iş, yeni görev için adım atmanızı sağlayacak. 20 Ekim - 9 Kasım arası iletişim gezegeni Merkür'ün burcunuzda geri harekette olması, yeniliklerin hepsinin eski bir iş arkadaşı veya geçmişten gelen bir proje sonucunda oluşacağını müjdeliyor. 15 Eylül haftası, iş ve para bağlantılarına girebilirsiniz.

YAY: İşyerinde temasta olduğunuz kişiler bu senenin ilk yarısında size büyük fırsatlar da getiriyor. Varlıklı, statü sahibi hatta belki de yabancı kişilerden gelen bilgiler, iş önerileri hayatınızı kolaylaştıracak. İlişkilerden gelen şansa inanın.

Ay tutulması, büyük seçimler yaparak kendinizi bir adım ileriye taşıyabileceğinizi gösteriyor. İş tekliflerini değerlendirin, harekete geçin. Ancak asla istemediğiniz bir söz sarf etmeyin ve aceleyle hareket etmeyin. Yılın ikinci yarısında, ortağınız veya eşinizle yaptığınız yatırımlar meyvelerini verecek. Başkalarının kaynaklarından yararlanma imkanı açılıyor. Yakın iş arkadaşlarından maddi ve manevi destek sizi bekliyor. Yılbaşında 9 Ocak tarihine dek, ayrıca 8 Ekim - 6 Kasım arası Venüs burcunuzda. Bu günlerde yurt dışı bağlantıları kuvvetlendirip, iletişim ve tanıtım faaliyetlerine odaklanın. Özgürce, hatta biraz da çılgınca yaptığınız işler, çok daha fazla ses getirecektir. Açıkhavada olmak, yaratıcılığınızı bu günlerde artıracaktır. Tüm yıl boyunca, kafanızdaki işler ilgili endişeleri yok etmek üzerinde zaman harcayın. İşinizi ve statünüzü kaybetme korkunuzu attığınızda, özgürleşirsiniz.

OĞLAK Pek çok şeyi birarada yapabilmek için sistemli ve programlı olmak gerekiyor. İşte ağır ve etkili gezegen Pluto'nun sizi kuvvetlendirmesi de bu yüzden. Geçen seneden bu yana, etik ve doğru hareket eden biriyseniz, giderek güçleniyorsunuz. Otorite figürü haline gelmeniz, kalıcı sistemleri kuabilmeniz ve sıkı denetim modelleri ile gerçekleşti. Siz disipline etmek, kurallara bağlı sistemler yaratmak, kaynakları etkin kullanmak üzerine mükemmelsiniz. Bu yıl, sizden daha zayıf konumda bulunan, hata yapan kişilere bir parça toleranslı olma zamanınız geldi.

10 Ocak- 2 Şubat arası ve 6 Kasım sonrası Venüs, iş ilişkilerinde son derece becerikli olduğunuzu söylüyor. Mümkün olduğu kadar çok kimseyle tanışın, ortaklık tekliflerinde bulunun. 27 Haziran sonrası, sizi destekleyecek ve işlerinizi rahatlatacak ortaklar, partnerler bulabilirsiniz. Evliyseniz, bu dönemde eşinizin kariyerinde iyi gelişmeler var. Yıl boyunca, mesleki idealler ve arkadaşlıklar alanında bulunan satürn, gelecek planlarınızı da netleştirmenizi sağlayacak. Karamsarlıktan kaçının. Fazla temkinli olmanıza gerek yok. Dernek ve şirket dışı iş grupları içinde sorumluluklar almanız gerekebilir.

KOVA Yıl boyunca sorumluluk ve olgunlaşma gezegeni Satürn, kariyer alanınızda bulunuyor. Göreviniz gereği önemli sorumluluklar karşısında hata yapıp yapmamanız başkaları tarafından hemen farkedilir olacak. İtibarınız ve imajınızı ilgilendiren olaylar da sözkonusu. Bu nedenle, değerlerinizden ödün vermeden iş yapmanız, gerekirse araştırmaya ve detaylara zaman ayırmanız yerinde olacaktır. Para konusunda tüm sene boyunca hem şanslı hem de savruk olabilirsiniz. Paranın tam olarak yönetimini yapmak yerine, iç sesinizle hareket edin. Sanal ürünler üzerine para kazanma fırsatlarınız var.

Mars, eğitim, sosyal faaliyetler, takım çalışmasına işaret ediyor. Edebiyat, sinema, internet gibi alanlara da yönelmeniz için şartlar oldukça uygun. 11 Ocak - 26 Şubat arası, kullandığınız sözler, düşünceleriniz oldukça etki yaratacak. Eğitim verebilir, blogger olabilir ve işyerindeki sunumlarda söz alabilirsiniz.

Yılın ilk yarısı, özellikle gezi ve iletişim odaklı hobilerinize zaman ayırmanız, ofisteki enerjinizi artıracaktır.

28 Haziran- 22 Temmuz arası iş arkadaşlarınızdan, yeni tanıştığınız kişilerden iyilik görmeniz mümkün. Ortaklık yapmayı düşünüyorsanız, bu dönemde el sıkışabilirsiniz. 29 Ağustos - 15 Ekim arası ise çalışmalarınızın sonuçlarını dış dünya ile paylaşma vaktidir. Ürün lansmanları için bu günleri seçin. Eleştiriye de açık olmanızda fayda var.

BALIK Sezgilerinize güvenmeyi öğrenmeniz için tüm şartlar hazır. Tüm yıl boyunca, medya, tanıtım, uluslararası ilişkiler ve kişisel gelişim alanlarında önemli çalışmalar sizi bekliyor. Bu konulara odaklandığınızda, titizlikle ve kendinizi vererek çalıştığınızda, oldukça kalıcı başarılara imza atmanız mümkün. Yılmadan, her defasında daha da iyi olmaya özen göstermeniz ise çok önemli. Hayata olan inancınız, özellikle yılın ikinci yarısı artıyor. Yaratıcılığınızı aktive etmek için ofiste müzik, güzel kokular ve rahatlatıcı renkleri kullanın. Esin perilerinin önemli yatırım kararlarında veya birini işe alırken yanınızda olduğunu göreceksiniz.

Büyük bir atılım planlıyorsanız, 3-20 Şubat arası hazırlıklara zaman ayırın. Yeni bir iş kurmak, iş başvurusunda bulunmak ve önemli bir müşteriye teklif vermek için bu tarihler uygun görünüyor. 22 Şubat - 17 Mart tarihlerinde, içe dönük çalışmalarda hızlı ilerleyebilirsiniz. Ancak bu dönemde işyerinde alıngan olmamanızda fayda var. Olayları yanlış anlamaktan, ihmalkarlık ve unutkanlıktan uzak durmaya çalışın.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Girişimciİkizler BurcuKişisel GelişimKitapSinemaTiyatrokişisel gelişimmüzik
Görüş Bildir