Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanserle Dansına Hayran Bırakan Savaşçı Eda Göktepe ile Tanışın!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Bir sabah boynunuzda küçük bir şişlikle uyansanız bunu ne kadar önemsersiniz? Peki sonrasında, o küçük şişliğinizden yola çıkılarak kanser olduğunuzu öğrenseniz tepkiniz ne olur? Muhtemelen hepimizin dünyası başına yıkılır. Bunun neden başımıza geldiğini sorgulamakla başlayıp,  hayatın sonuna geldiğimizle alakalı bütün olumsuzlukları düşünmekle devam ederiz. Ama Eda öyle yapmamış. Kanserin hayatında bir engel olmasına izin vermek yerine onunla dans etmeye başlamış. Buyurun bu dansa eşlik edelim...

Öncelikle kanserin en güçlü savaşçısı olarak karşımıza çıkan bu güzel genç kadını biraz yakından tanıyalım;

Güzeller güzeli savaşçımız Eda, 23 yaşında başarılı bir hukuk öğrencisi. Kanserle tanışıklığı yaklaşık dört beş ay önce gerçekleşmiş. Boynundaki şişliği kontrol ettirmeye gittiğinde lenfoma yani halk arasında bilinen adıyla ''lenf kanseri'' teşhisi konulmuş.

Ve böylece kanserle yaşam mücadelesi başlamış

Öyle hemen karalar bağlamamış. Kendini salıp boşvermişlik triplerine girmemiş. Önce ailesi sonra da onu çok seven arkadaşları için güçlü olması gerektiğinin, herkese ''kanserle savaşmanın ne demek olduğunu göstermesi'' gerektiğinin farkındaymış.

Eh tabi her şeyin öyle güllük gülistanlık olmadığını bilerek bu sürece merhaba demiş.

Hastaneler ayarlanmış; doktorlarla görüşülmüş; ilaçlar hazırlanmış. Tedavinin %50'lik kısmı halledilmiş. Geriye kalan %50'lik kısım olan morale gelirsek eğer...

İşte moral için olan kısımda sevenleri devreye girmişler.

Edayı hastane odasında yalnız hissetmemesi adına sürekli böyle sürprizler yapmışlar. O'nun gücüne güç enerjisine enerji katmak için...

Her yeni gün yeni bir başlangıçtır diye düşünerek...

Eda yaşamanın bu kadar güzel bu kadar mutluluk verici olduğunu gördükçe daha da sıkı sarılmış tedavisine. Bıkmadan usanmadan her yeni gün yeniden iyileşmeye söz vererek mücadelesine devam etmiş.

Derken o çok sevdiği saçlarını kaybetmeye başlamış

Ama bu bile Eda'yı yıldırmayı başaramamış. Kanserin normal hayatına devam etmesine engel olacak hiçbir olumsuzluğunu ciddiye almamış. Kocaman fiyonklu rengarenk boneleriyle sosyal hayatına devam etmiş. Çok da iyi yapmış çünkü bu bonesiyle arkadaşlarına ilham kaynağı olmuş.

Eda'nın moda haline getirdiği boneleriyle yepyeni bir akım başlamış

Eda ve O'nun gibi yüzlerce kadına dikkat çekmek için #EdassPower etiketi açılmış.

Ve böylece Eda sayesinde bütün güzel kanserli kadınlarımız adına bir farkındalık projesi başlamış.

#EdasPower etiketi duyarlı insanlar tarafından desteklenmiş ve böylece bu hastalıkla mücadele eden birçok insana moral kaynağı olmuş. Kendisi gibi birçok savaşçının sözcüsü olup seslerini duyurmayı başarmış.

Üstelik sadece bonesiyle de değil!

Aynı zamanda peruğuyla da. Saçların değil sen güzelsin diyen destekçilerine 'teşekkür ederim ama bu da fena hissettirmiyor'' diyen Eda en kısa zamanda bu savaşın galip tarafı olarak başarılarına bir yenisi daha eklemiş olacak.

Destekçilerinin de dediği gibi;

Enerjin hiç bitmeyen bir santrale bağlı gibi Eda. Her zaman da öyle olmaya devam etsin.

#EdasPower

''Tedaviye başlamadan önce önümde zorluklarla dolu bir yol vardı. Şimdi o zorlu yolun yarısına geldim bile. Bu yolda hem mücadele hem gayret var aynı zamanda umut... Bu yolda benim bitmek tükenmek bilmeyen bağlılığım var bu umuda. Bu yol uzun ama umudum hep yanımda. bitme umudum..''

Bu yolda Edaya eşlik etmek isterseniz,

İnstagram üzerinden @edagktepe adresinden takip edebilirsiniz.

Hadi Eda görelim seni, bu maçı almadan gelme!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arda-eser

Yüce Allah'ım her daim Şifa versin. hayat enerjin kaybolmasın.

anime_severler

Ya şimdi bende kanser olduğumda hic boyle seyler yapmamıştım. Nedenini bilmem ama bana zor gelen tek şey o damaryollarının açılmasıydı. Ve gripin 1 yıldan fazla süren hali gibi düşünmüştüm. Tabi bu kadın farkli sıkıntılar çekmiş olabilir çünkü her hastanın hastanede tedavi alma sekli farkli.

Gizli Kullanıcı

gecmıs olsun

taner-imamoglu

Gecmis olsun, bir daha da hic bir hastalik yanina ugramasin.

anime_severler

sağ ol

anime_severler

sağ ol.

haralagurele

Ben kanser olsam duyduğum yerde ölürüm :) Helal diyorum. Destek çok önemli e bizde o da yok :)

gokhan-bozkurt5

Ne tür insanlar kanser olup bu ülkenin onlardan kurtulması gerekirken ne güzel insanlar kanser oluyor hayattaki dengesizliğe bak umarım yakın zaman da bu güzel mücadelesini güzel bir sonuç bile kutlar

Başlıklar

KanserRengarenk
Görüş Bildir