Kadınların Twitter'da Başlayan Tartışması Ev Basmalı ve Darplı Kavgaya Dönüştü

-

Sosyal medya insanların hayatlarından kesitlerin ve fikirlerin paylaşılmasına aracılık ederken, beklenmedik olayların da içinde yer alıyor. Bunun son örneklerinden biri de Twitter'da başlayıp, fiziksel zarar vermeye varan bir tartışma. 

Şiddettin her an, her dakika önümüze çıktığı şu günlerde, insanlar diyalog kurmayı yeterli bir çözüm olarak görmüyor. Ayrışmanın oldukça kolay, bütünleşmenin ise her şeyden daha zor olduğu bir zamanın içerisinde şiddetin bu denli kanıksanmış olması, vicdanları rahatsız etmek için yeterli. Kadın cinayetlerinin artık her gün yenisinin yaşandığı ülkemizde özellikle biz  kadınlar olarak şiddetin yanında değil, karşısında olmalıyız. Bunun için de en çok birbirimize ihtiyacımız var. 

Şiddet bir çözüm değil, sorunun ta kendisidir!

Uyarı: Aşağıda bulunan tarafların arasında gerçekleşmiş diyaloglar küfür ve rahatsız edici kelimeler içerebilir.

Net olarak ne sebepten çıktığı belli olmayan tartışma, kullanıcılar arasında giderek büyümeye başladı.

Tartışma giderek restleşmeye dönüştü ve taraflar karşı karşıya gelmek için birbirlerine çağrıda bulundu.

Twitter'da herkese açık mentionlaşma, bu sefer direkt mesaj yoluyla devam etti ve taraflar üsluplarını daha da sertleştirdi.

Kullanıcılardan biri diğerine evinin adresini verdi. Bu noktadan sonra işler çığrından çıkmaya başladı...

Az evvelki mesajlaşmadan kısa bir süre sonra kullanıcılardan biri, kendi hesabından diğer kullanıcıyı darp ettiğine dair fotoğrafları paylaştı.

Daha sonra da evine giden kadını darp ettiğini bu tweet ile paylaştı.

Darp görüntülerini kamera ile kaydeden kullanıcı, Twitter hesabından bu videoyu da paylaştı. (Uyarı: Görüntüler rahatsız edici olabilir)

Kavgaya karışan kızlar adliyeye sevk edildi. 3 kız öğrenci "Kasten yaralama ve tehdit” suçlarından sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldılar.

Bu görüntülerden sonra Twitter kullanıcıları da olaya tepkilerini gösterdi:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-kiranli

Biz diyoruz ki Kadına Şiddete Son ! Bunu bas bas bağırarak dile getiriyoruz. Erkeklerin eş, sevgili, eski sevgili, nişanlı, takıntılı gibi sıfatlara güvenerek kadınlarımızı öldürmesine ve sonrada iyi halden, tahrikten serbest bırakılmasına isyan ediyoruz. Bu ve bunlar olduğu sürece ne desek boş.. Önce kadının kadına şiddeti, tacizi, tehdidi son bulmalı sonra el ele verilip her şeye göğüs gerilmeli. Kadın kadına bunu yapmamalı elinden tutmalı ve her türlü şiddete engel olmalıdır.

emre-b.-turhan

Sn. Aydın Çağdaş Nesiller'in "son akşam yemeği" isimli oyunundan bi numune izlediniz...

mustafa-durukan

Yalnız cok güzel vurdu be

erhan-armada-ozsoy

şu küfürleri en son erkeklerin oyun muhabettinde görmüştüm midem bulanmaya yetmişti, yetiştirdikleri nesil'e bakılırsa yeni nesil yeterince iğrenç olmuş diyebilirim.

herkeselololo

Erkeklerin en çok hoşlandığı kız tipi.

Başlıklar

Sosyal MedyaTwitterkadınlar
Görüş Bildir