Gazi Halkı TEM'i Trafiğe Kapattı

 > -

Gazi Mahalleliler TEM'i Kapattı

Eyüp Yeşilpınar'da toplanan göstericiler, Taksim'de yaşanan olayları protesto ederek, sloganlar eşliğinde Gazi Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Gazi Mahallesi girişindeki TEM Otoyolu'nu yaklaşık 20 dakika trafiğe kapatan gruptakiler, daha sonra İsmetpaşa Caddesi'ne geldi.

Burada sayıları daha da artan göstericiler, devirdikleri çöp konteynerleriyle barikat kurup yolda ateş yakarak, polise taş ve havai fişek attı. Bir süre slogan atan gruptakiler, daha sonra dağıldı. Pol...

Haberin Tamamı İçin:

Gazi Halkı TEM'i Trafiğe Kapattı

Gezi Parkı direnişi başladığı günden bu yana eylemlerin yapıldığı Gazi Mahallesi'nde Taksim'deki polis müdahalesini protesto etmek için TEM otoyolu trafiğe kapatıldı.
 Gezi Parkı direnişi başladığı günden bu yana eylemlerin yapıldığı ve polisin eylemlere sert müdahalesinin ardından çatışmaların yaşandığı Gazi Mahallesi'nde binlerce kişi TEM otoyoluna yürüyerek, yolu trafiğe kapattı.

"Her yer Taksim her yer direniş" pankartı açarak, Gazi Mahallesi'nden yürüyüşe geçen mahalle halkı Gaziosmanpaşa'ya bağlı Karayolları Mahallesi'ne, ardından da TEM otoyoluna yürüyerek yolu trafiğe kapattı. 2 saat yolun trafiğe kapandığı eylemin ardından yurttaşlar Gazi Mahallesi'ne dönerek eylemlerini sonlandırdı.

DİHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıPolis
Görüş Bildir