Garsondu Yönetmen Oldu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Garsondu Yönetmen Oldu

Garsondu Yönetmen Oldu

Bir kafede garson olarak çalışıyordu. Oyuncular, yönetmenler, senaristler müşterisi olunca, önce onların davetiyle hayatında ilk kez bir oyun izledi, ardından bu davetin açtığı kapıdan tiyatro dünyasına adım attı.

Naif Sav, sanatın eğitimle ilgili olmadığının en hayret verici kanıtlarından biri. "Alaylı" olarak, tiyatroya gönül veren Sav, 2003'ten beri 8 oyunu yönettiğini, 40'a yakın oyuna da katkı sağladığını anlattı.

Sav, "Suç Kimde", "Haybeden Gerçeküstü Aşk", "Şiddetin Gecesi", "Sığıntılar", "Sevgili Doktor", "İnsan Ne İle Yaşar" ve "Şeytanlar" adlı oyunları yönettiğini belirterek, kurduğu "Sisifos Oyun Atölyesi"nde çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Garsonluğu severek yaptığını ve bu iş sayesinde tiyatroyla tanıştığına işaret eden Sav, bu nedenle kafeden ayrılmayı hiç düşünmediğini söyledi.

Sav, tiyatro ekibini de kafeye gelen müşterilerden oyundaki karakterlere uygun olduğunu düşündüklerine teklif götürerek oluşturduğunu ifade etti.

Yazdığı ve yönettiği "Aralık" adlı kısa filmin ardından sinemaya da büyük ilgi duyduğunu söyleyen Sav, tiyatro ekibiyle yaptığı telefon konuşmalarında sıkça kullandığı "Oyun var" sözü teknik takibe takılınca polislerce ziyaret edilmesini de sahneye ve beyaz perdeye taşıyacağını dile getirdi.

"OYUN VAR" DEDİ, TEKNİK TAKİBE TAKILDI

Sav, genç bir tiyatro yönetmeninin oyunla ilgili telefon konuşmalarının yanlış anlaşılması nedeniyle yaşadıklarının konu edildiği kısa filmin çekimlerine yine kafe müşterilerinden seçilen 18 kişi ile başladıklarını ifade etti.

"Oyun Var"da, başına gelen bir olaydan esinlendiğini kaydeden Sav, şunları anlattı:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tiyatroaşkoyun
Görüş Bildir