Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Fenerbahçe Bugün Kaybetti, Yarın Değil'

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Fenerbahçe Bugün Kaybetti.Yarın Değil...

Fenerbahçe Bugün Kaybetti.Yarın Değil...

Fenerbahçe Bugün Kaybetti.Yarın değil... Fenerbahçe kaybetti..Aslında çok ta fazla şaşırılmayacak bir sonuç.Çünkü rakip Fenerbahçe ye iyi çalışmış ve zaaflarını bilen bir takımdı.İlerde Shelton ve Lua Lua bugün her takımın kadrosunda görmek isteyeceği türden oyuncular. Bir tanesi Jamaika Milli takımının en çok gol atan oyuncusu,Diğerinin kariyerinde Newcastle United olmak üzere hep üst düzey takımlar var. Ve yanlarında İlhan Parlak gibi yaratıcı,teknik ve kıymeti pek te bilinmemiş bir oyuncu ile oynuyorlar.Koşan,çabuk ,yardımlaşan bir takım Karabük..

Peki Fenerbahçe neden kaybetti.Daha önce biz kayıplarını anlatırken özellikle Möncgengladbach maçında yedek ağrılıklı bir kadro ile de çıkılsa seçimlerin yanlış,olduğunu puan ve prestij taşıyan maçlarda biraz daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizmiştik.Aslarla çıksa da sonrasında Galatasaray maçı da aslında bu maçtan farklı olmadı. Ama Fenerbahçe için hiç bir şey bitmiş değil.Lig henüz yeni başlarken bu takım liderin sekiz puan gerisinde ortalarda bir yerde kendine yer arıyordu.Sonra kazanmaya başladılar ve yine bir duraklama devrindeler.Bir maçta hemen yelkenleri suya indirmek kolay.

Dünyanın her yerinde büyük takımlar böylesine maçlar kaybedebilir.Antrenör ve takım zor günlerden geçiyor.Hatta başkan da. Ancak Başkan ' ın ve Antrenörün bu takıma verdiği emekleri kimsenin görmezden gelmesi mümkün değil.Tamam Alex ' in sezon ortasında gönderilmesi yanlıştı.hatta gönderilme şekli de yanlıştı.Ancak Alex ' in yanlışları yokmu idi..? Elbette vardı.Bence en önemli şey iletişimsizlik bu takımda.

Takım tıpkı Volkan Balli gibi vizyonu olan herşeye yetişen ve futbolculardan sorumlu olan bir menejerin yokluğunu büyük oranda hissediyor. Dün biraz televizyonlara baktım.Hemen hemen hepsinde futbol dışı istifayı tartışan hatta biraz da analiz yeteneğinden,ve süreci anlama kabiliyetinden uzak yorumlar. Bunların hiçbirisine aldırmamakta fayda var. Fenerbahçe sezon ortasında antrenör değiştirmemeli.Hiç bir takım sezon ortasında zorunlu bir değişiklik gerekmedikçe antrenöründen vazgeçmemeli.

Tıpkı Beşiktaş ' ın Carvalhal ' i bırakmasında ki hata gibi bir hataya düşmemeli. Çünkü bugün ülkemizde bile Antrenörler kendi kurduğu takımlardan sorumlu oluyorlar.Bu durumda eski bir kadro ile yeni bir antrenör ' ün uyumu ne kadar doğru bir performans gösterebilir ? Fenerbahçe şimdiye kadar tesisleşme anlamında dünyada sayılı takımların yapamadığını yaptı.Yine Futbol dışı branşlarda atletizm başta olmak üzere ülkenin lokomotifi bir Klüp haline geldi.Her branşta iddialı takımlar kurdular.Yaşadıkları zor günlere rağmen sergiledikleri birlik ve beraberlik dünya da takdir gördü. Bundan ötürü şu an için görünen başarısızlık bile ilerde büyük bir başarının habercisi olabilir.Elbette Futbol takımının Oyun anlayışını defanstan başlamak üzere değiştirmesi şart,

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübüfutboloyun
Görüş Bildir