Başbakan'la Görüşecek Gezi Heyeti Belli Oldu

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Kimlerle Görüşecek?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı konusunda hükümetten taleplerde bulunan bazı topluluklarla çarşamba günü görüşecek" açıklamasına Taksim Dayanışması Platformu'ndan yanıt geldi.

Gezi Parkı eylemlerinin öncüsü olan Taksim Dayanışması tarafından Twitter'da yapılan açıklamada, "Bülent Arınç'ın görüşeceğini söylediği toplulukların kimler olduğunu biz de merak ediyoruz. Bu akşam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın basına verdi...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'la Gezi Parkı İçin Bulaşacak Bazı İsmler Belli Oldu

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Erdoğan'ın, Gezi Parkı eylemcileriyle bir görüşme yapacağını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Gezi Parkı direnişiyle ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir grupla görüşme yapacağını açıklamasının ardından. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmeyi çarşamba günü saat 16: 00' da Ankara'daki Ak Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşeceği öğrenildi.

Taksim Dayanışma Platformu, Taksim Platformu, çeşitli sivil toplum temsilcileri, sanatçı, alandaki öğretim üyeleri ve lise ile üniversite öğrencilerinin katılacağı toplantı Erdoğan'ın talebi üzerine gerçekleşecek. 16 kişilk bir gurubun davet edildiği toplantının bir istişare toplantııs olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, bu toplantıların tek toplantıyla sınırlı olmayacağı devamının da yapılcağı bilgisi edilinidi.

Alınan bilgiye göre, toplantıya aktör Ahmet Mümtaz Taylan, Prof. Betül Tanbay, gazeteci Hayko Bağdat, Akedemisyen Mücella Yapıcı, Greenpeace, Helsinki katılacağı belirtildi.

Resmi davet yarın sabah saatlerinde yapılacak.

Helin Alp/ T24

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan İle Görüşecek 19 İsim

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Temsilcileri ile görüşürüz" diyerek ilk kapıyı araladığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da "Başbakan randevu verdi" dediği Erdoğan-Gezi eylemcileri görüşmesinin detayları netleşmeye başladı.

Yenisafak.com.tr Erdoğan ile görüşecek grupta yer alan isimlere ulaştı.

Liseli de var akademisyen de

Eylemler sürecinde Başbakan Erdoğan'a yazdığı mektupla ses getiren AK Parti teşkilatı üyesi Bülent Peker de görüşmede yer alacak

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'la Görüşecek Gezi Heyeti Belli Oldu

Başbakan Erdoğan'ın Çarşamba günü Gezi eylemleriyle ilgili görüşeceği heyetteki isimler belli oldu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı ‘Başbakan Erdoğan Gezi eylemcilerinden bir grupla Çarşamba görüşecek’ açıklamasının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Radikal’in edindiği bilgiye göre Başbakan Tayyip Erdoğan ile Çarşamba günü görüşecek heyetin içinde mimar Korhan Gümüş, akademisyen Betül Tanbay, yazar Oral Çalışlar, işadamı Osman Kavala, tiyatrocu Ahmet Mümtaz Taylan, Prof. Mücella Yapıcı, Hayko Bağdat, Greenpeace ve Helsinki Yurttaşlar Derneği temsilcileri yer alacak.

Mimar Korhan Gümüş ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Betül Tanbay Taksim Dayanışma’nın 85 alt bileşeni içinde yer alan Taksim Platformu’nu temsil ediyorlar.

Görüşmenin Çarşamba günü saat 16:00' da Ankara 'da AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştireceği, resmi davetin ise Salı sabahı yapılacağı öğrenildi.

TAKSİM DAYANIŞMASI: BİZİMLE ALAKASI YOK

Taksim Dayanışması da twitter hesabından bir açıklama yaparak yapılacak görüşmeyle kendilerini bir alakası olmasıdını belirtti. Açıklamada şöyle denildi:

Bu akşam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın basına verdiği demeçte anılan görüşmenin Taksim Dayanışması ile ilgisi yoktur! Haberlerde muhatap olarak ismi geçen kişilerden Taksim Dayanışması sekreteryasında yer alan Mücella Yapıcı'ya böyle bir davet gelmemiştir. Muhatap Taksim Dayanışmasıdır. Taleplerimiz Bülent Arınç'la yapılmış görüşmede dile getirilmiştir. Bu konuya ilişkin Taksim Dayanışması bilgilendirmesi yarın (bugün) 13:00'te Makina Mühendisleri Odası'nda gerçekleşecek basın açıklamasında yapılacaktır.

Resmi davet yapılmadan önce heyetle anılan bazı isimler ilk tepkilerini twitter'dan verdi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBakanlar KuruluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçGezi ParkıGreenpeaceRecep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir