LaFerrari'ye Sahip Olmak İçin Sadece Para Yetmiyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

En Pahalı Ferrari İstanbul'a Gün Sayıyor

İtalyan markanın “çok özel seri” olarak sadece 499 adet üreteceği LaFerrari için Türkiye’den seçilen potansiyel alıcılar, aracı fabrikanın bulunduğu Maranello’da test etti

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve üretim adedi 499 adetle sınırlanan “çok özel seri” (Special Limited Edition) LaFerrari için markanın belirlediği potansiyel Türk alıcılar, aracı fabrikanın bulunduğu Maranello’da test etti.

Avrupa fiyatı 1 milyon euro civarında olan, Türkiye’ye ise vergilerle birlikte yaklaşık 2.7 milyon euro (6.3 milyon TL) olması beklenen LaFerrari, İstanbul’a gelmek için gün sayıyor. Ferrari tarafından “satın alması uygun bulunan” iki Türk belirlenirken, aralarında Intercity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın da bulunduğu özel davetlilerin, aracı Ferrari fabrikasının bulunduğu Maranello’da inceleyip test etti. Ak, aracı çok beğenirken, henüz siparişi kesinleştirmediğini belirtti.

700 kişilik talip ordusu

Üretim miktarı 499 adetle sınırlı LaFerrari, şu anda markanın en pahalı modeli durumunda. Ferrari’nin 1984’ten bu yana 10 yılda bir, sınırlı sayıda üretim için geliştirdiği modeller arasında yer alan LaFerrari’nin adı, bizzat şirketin Başkanı Luca di Montezemolo tarafından konulmuştu.

Daha önceki özel modellerde olduğu gibi Ferrari, bu araç için de dünya çapında titiz bir araştırma yaparak “satın almasını uygun bulduğu” yaklaşık 500 kişi seçmiş. Kriterler arasında alıcının, garajında 3 ya da 5 tane Ferrari bulunan sadık müşteri olması, bu işi ticarete dönüştürmemesi gibi kriterler var. Bununla birlikte yaklaşık 700 kişinin bu otomobil için başvurduğu belirtilirken, belirlenen sayının üzerine çıkılmayacağı ısrarla belirtiliyor.

En ileri teknoloji

Enzo modelinin yerini alan LaFerrari, markanın tarihinde üretilen en ileri teknolojili otomobil. 800 HP’lik 6.3 lt V12 benzinli motorun yanı sıra araca ekstra 163 HP daha ek güç kazandıran elektrik motoru da bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir