En İkonik Filmin Senaryosu Satışta!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

En İkonik Filmin Senaryosu Satışta!

"Çılgınlar Kraliçesi / Breakfast at Tiffany's" filminin senaryosu müzayedeye çıkıyor

Hayatı darmadağınık iki insanın Manhattan'da kesişen hikayeleri ustalıkla beyazperdeye aktaran "Çılgınlar Kraliçesi / Breakfast at Tiffany's" filminin senaryo metni RR Müzayede Evi tarafından Nisan ayında satışa sunulacak.

Filmin temel alındığı romanın yazarı Truman Capote'un kendi düzeltmelerinin de yer aldığı 86 sayfalık senaryo metni, Capote'un New York sosyetesinden arkadaşları olan tasarımcı Gloria Vanderbilt ve oyun yazarı olan Charlie Chaplin'in eşi Eugene O'Neill konusunda yaptığı gözlemlerden de destek alıyor. Filmin senaryosunda son anda değişiklik yaparak baş karakter Connie Gustafson'ın ismini Holly Golightly ile değiştiren Capote'un el yazısı, müzayedeye çıkacak senaryoda bulunuyor. Altı rakamlı meblağlara ulaşması beklenen açık artırma, 18 - 25 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

"Kendi jenerasyonunun en inanılmaz yazarı"

Fakir bir çocukluktan kaçarak New York'a gelen ve eşlik ettiği zengin isimler sayesinde hayatını sürdüren Holly Golightly'nin apartmana taşınan yeni bir gence ilgi duymasıyla gelişen roman, Pulitzer ödüllü Amerikalı romancı, oyun yazarı, film yönetmeni ve senarist olan Norman Mailer'ın Capote'ı "kendi jenerasyonunun en inanılmaz yazarı" diye tanımlanasını sağlamıştı.

New York sosyetesinden Connie Gustafson'ın hayatı temel alınarak yaratılan, sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden Holly Golightly'i canlandıran Audrey Hepburn ve BAFTA ödülü adayı George Peppard'ın başrollerini paylaştığı Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllü film 1963 yılında vizyona girmiş ve sinema dünyasında kendine önemli bir yer edinmişti.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAmerika Birleşik DevletleriSinemaoyun
Görüş Bildir