Dezavantajlı Çocuklar, Eğitime Kazandırılacak

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dezavantajlı Çocuklar, Eğitime Kazandırılacak

Dezavantajlı Çocuklar, Eğitime Kazandırılacak

Ağrı Müftülüğü ve Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hayata geçirilen ve dezavantajlı çocukları topluma kazandırmayı hedefleyen 7’den 77’ye Kardeşlik ve Kaynaşmaevi’nin açılışı yapıldı.

İl Müftüsü İzani Turan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ağrı Valiliği’nin koordinatörlüğünde, SODES’in sağladığı finansmanla müftülük olarak bu projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, projenin amacının risk grubunda bulunan çocukları rehabilite ederek, yeniden topluma kazandırmak olduğunu söyledi. Proje kapsamında oluşturulan gençlik evinde, 3 bin 500 kitap, bilişim sınıfı ve yemekhane bulunduğunu anlatan Turan, projeden emniyet müdürlüğünce belirlenen risk grubundaki çocuk ve yardıma muhtaç diğer çocukların faydalanacağını vurguladı. Kaynaşmaevinde çocuklara ney, satranç, masa tenisi kursları verileceğinin altını çizen Turan, şunları belirtti: "Ayrıca, bilgilendirme, aile içi şiddetle mücadele, kadın haklarına ilişkin bilinçlendirme, aile içi iletişimi güçlendirme ve madde bağımlılığıyla mücadeleye yönelik faaliyetler de olacak. Buraya 7-15 yaş arası çocuklar alınacak. Birçoğu bunların okumayan çocuklar olabilir. Yani suça meyilli, risk grubunda bulunan çocuklar istifade edecekler. Amacımız risk grubunda olan imkanı olmayan çocuklarımızı eğitime kazandırmak. Zaman zaman bizim yatılı Kuran kurslarımızda kalan öğrencilerimizi de alıp onlara zaman zaman ney dersleri vereceğiz. Burada sporlarını da yapacaklar."

Müftü Turan, "Maddi durumu kötü olan, bu kursları alma imkanı olmayan çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Her mahallede bulunan imamlarımıza bu konuyu anlattık. Onlar da bu çocukları tespit edecekler. Ama risk grubunda olan çocukları emniyet müdürlüğü belirledi" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kitap
Görüş Bildir