Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cesur Bir Hikaye

2PAYLAŞIM

Cesur Bir Hikaye

Cesur Bir Hikaye

Kanal D’nin sevilen dizisi “Zeytin Tepesi”nde Akın’ı canlandıran Salih Bademci, çoğu kişinin bu role diş bilemesini umursamıyor: “Bizimki çok sürükleyici, hızlı ve cesur bir hikaye. Ayrıca rolüm de çok cazip. Çünkü Akın, her an her şeyi yapabilecek, her yöne evrilebilecek bir karakter örgüsüne sahip.”

Bir projeyi kabul ederken nelere dikkat edersiniz?

 • Bir projede benim için öncelik hikayenindir. Eğer karşınızda iyi kurgulanmış ve samimi bir hikaye varsa zaten 1-0 önde başlarsınız. Sonra bu hikayeye kimlerin nefes vereceği önemlidir; yani yönetmen, görüntü yönetmeni ve oyuncular...

Peki “Zeytin Tepesi”nde oynamayı neden kabul ettiniz? Sizi çeken ne oldu?

 • Çok sürükleyici, hızlı ve cesur bir hikayeyle karşı karşıyaydım. Ayrıca teklif edilen rol de çok cazip gelmişti. Yapılan cast’ı öğrenince de işe olan heves ve heyecanım arttı. Kimlerle karşı karşıya kalıp bu işi yaptığınız çok önemlidir bir oyuncu için.

Rolleri kabul ederken birbirinden farklı karakterler olmasına özellikle dikkat ediyor musunuz? Bu sizi heyecanlandırıyor mu?

 • Tabii ki her oyuncu gibi birbirinden farklı karakterleri canlandırma fırsatı beni de heyecanlandırır. Sonuçta her rol bir serüvendir. Kim çıktığı macerada aynı yoldan defalarca geçmek ister ki...

Teklif edilen rolün çok cazip geldiğini söylediniz. Neydi o rolü bu kadar cazip kılan?

 • Öncelikle rolün kendi oluşumundan gelen çatışma...

Nasıl?

 • Çok sarmal ve geçişli bir yapısı var bu rolün. Her an her şeyi yapabilecek, her yöne evrilebilecek bir karakter örgüsüne sahip Akın rolü. Yani senaryoyu okuduğumda Akın “Gel bak, seni çok eğlendireceğim, çok şaşırtacağım” dedi bir bakıma...

İZLEYİCİ HİKAYEYİ SÜRÜKLEYİCİ BULUYOR* Bu kadar karmaşık bir role nasıl hazırlandınız?

 • Müzik her zaman en büyük yardımcımdır benim... Role hazırlanırken ona uygun, rolün ruhunu coşturacak şeyler dinlemek isterim.

?

 • Hem de çok... Son derece dinamik bir kadromuz var. O sayede çalışma saatlerimiz ne kadar uzun, yaptığımız iş ne kadar yorucu olursa olsun eğlenmek kaçınılmaz oluyor.

Diziyle ilgili tepkiler nasıl?

 • Genel olarak olumlu tepkiler alıyoruz. İzleyicinin büyük bölümü hikayeyi çok sürükleyici buluyor.

Türk dizi sektörünü yabancı dizi sektörüyle karşılaştırmanızı istesem... Ne gibi eleştirileriniz olur?

 • Bir kere bizim sektörümüzde en büyük sorun, süre... Çekim için bir hafta zamanınız var ve çıkarmakla yükümlü olduğunuz iş 90 dakika... Ne olursa olsun oyuncu da, yönetmen de, görüntü yönetmeni de kalitesinden yahut çizgisinden ödün vermek zorunda kalıyor. Keşke gün 24 saatten, hafta da 7 günden uzun olsaydı!

Dizi dışında sinema veya tiyatro projeleri var mı gündeminizde?

 • Çağlar Çorumlu ile “Big Shoot” adlı tiyatro oyununu sahnelemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki sezona da Siyah Beyaz ve Renkli adlı tiyatro grubumla çok iddialı bir tiyatro oyunu sahneye koyacağız... Adı “Tesir”... Bu sezon için kesinleşmiş bir sinema projem ise yok.

Peki bu yoğunlukta başka tiyatro oyunları izlemeye vakit bulabiliyor musunuz?

 • Şehir dışında iş yapmanın sanırım en kötü tarafı tiyatrodan izleyici olarak uzaklaşmak. İstanbul’a kendi oyunlarımı oynamak için dönebiliyorum ancak. Seyretmek ise şansa kalıyor. Yine de elimizden geldiğince diyelim.
Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir