Bel İnceltme Egzersizleri

-

Bel İnceltme Egzersizleri

Bel İnceltme Egzersizleri

İnce belli olmak ne yazık ki birazcık zahmetli bşir iş. Yediklerinize dikkat etmenin yanı sıra özel olarak bel inceltme hareketleri de yapmanız gerekiyor. Sağlıklı olarak belinizi inceltmek için vereceğimiz bu ipuçlarına ayak uydurun!

Leg Circles

Leg Circles hareketinde bacak kaslarınızla birlikte bel bölgesi kaslarınız da harekete geçer. Sırtüstü uzanın ve sağ bacağınızı kırıp dizinizi karnınıza doğru çekin. Sonra bacağınız düz ve ayak parmaklarınız tavana bakacak şekilde bacağınızı yukarı doğru uzatın. Ayak parmak ucunuzla tavanda küçük daireler çizdiğinizi düşünün. 10. daireyi tamamladığınızda durun ve ters yönde 10 daire daha çizin. Aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayın.

Plank

Plank aslında klasik bir yoga ve pilates hareketidir. Karın ve bel bölgesi için faydalıdır. Yere çiz çöküp ellerinizi omuzlarınızın altında olana kadar ilerleyin. Vücudunuzun tüm ağırlığı elleriniz ve dizlerinizin üzerinde olacak şekilde, karnınızı içeride tutmaya çalışıp 5’e kadar sayın. Aynı pozisyonda kollarınızı kırıp gövdenizi yere hafifçe yaklaştırın ve sonra ellerinizle yeri iterek dirseklerinizi düzleştirip gövdenizi kaldırın.

Saw

Bu harekette genellikle yoga’da kullanılan bir harekettir. Yere oturun ve bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha ayrı olacak şekilde uzatın. Sağ eliniz sol ayak parmaklarınıza değecek şekilde eğilin, tekrar düz oturur pozisyona dönün, sonra sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde omurganızı döndürüp eğilin.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir