Başbakan Erdoğan: 'Umudu Heba Etmeyelim'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Erdoğan: 'Her Türlü Milliyetçiliğe Karşıyız'

Başbakan Erdoğan: 'Her Türlü Milliyetçiliğe Karşıyız'

Başbakan Erdoğan, bir çözüm sürecinin içinde olunduğuna dikkati çekerek, ''Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız'' dedi.

MARDİN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir çözüm sürecinin içinde olduklarını belirterek, ''Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız'' dedi.

Erdoğan, ''Etnik milliyetçiliği her kim yaparsa yapsın, o sapkınlık içindedir, o cehalet, fesat içindedir, fitne peşindedir. Bizim kadim medeniyetimizde asla bir ayrım olmamıştır. Bizim kültürümüzde geleneklerimizde özellikle bu hassasiyet hep korunmuştur. Bin yıllar boyunca bu topraklarda nasıl bir ve beraber olduysak Allah'ın izniyle yine bir olacak, diri olacak bu topraklar üzerinde iri ve güçlü olacağız'' diye konuştu.

Hepsi benim kardeşim

Erdoğan, ''Vatan toprağının her karışında aynı hakların, aynı özgürlüklerin hakim olması için çalışıyoruz. Artık inkar politikaları yok, artık ret politikaları yok, asimilasyon politikaları yok. Bunların hepsi ayaklarımızın altında. Kürt'ü de Arab'ı da Türk'ü de Laz'ı da Çerkez'i de Gürcüsü de hepsi benim kardeşim'' dedi.

Eğitim kurumlarını hedef alıyorlar

Başbakan Erdoğan, ''Dikkat edin terör örgütü özellikle son zamanlarda eğitim kurumlarını hedef alıyor. Çünkü bu bölgenin insanının okumasını, yetişmesini istemiyorlar. Bu bölge insanının yoksulluktan, işsizlikten kurtulmasını istemiyorlar. Kanlarını akıttıkları, ölmeye ve öldürmeye programladıkları gençlerin tükenmesini istemiyorlar. İşte buna artık hep birlikte 'dur' diyeceğiz'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan: 'Umudu Heba Etmeyelim'

Başbakan Erdoğan, ''Türkiye'nin tamamında çok büyük bir umut atmosferi oluştu. Bu umudu heba etmeyelim'' dedi.

MARDİN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye'nin tamamında çok büyük bir umut atmosferi oluştu. İnanın bu kalabalık bugün bir şeyi haykırıyor; sizler umudu haykırırken, Rize'de de aynı umut haykırılıyor. Sizler burada ne kadar umutluysanız İstanbul da o kadar umutlu, Ankara da o kadar umutlu. Bu umudu heba etmeyelim. Bu süreci heba etmek isteyenlere fırsat tanımayalım. Düşmanı değil artık anneleri, artık babaları, artık kadınları sevindirelim'' dedi.

Erdoğan, ''Biz hiçbir ilimize, hiçbir ilçemize, hiçbir köyümüze ya da mezramıza, oralarda aldığımız oya bakarak tavır belirleyen bir hükümet değiliz. Biz hizmeti oy oranları ile değerlendirmeyiz. Biz hizmeti ideolojilerle değerlendirmeyiz'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanİstanbulRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir