Araf'a Venedik'te Büyük İlgi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Araf'a Venedik'te Büyük İlgi

Araf'a Venedik'te Büyük İlgi

Yeşim Ustaoğlu'nun yazıp yönettiği 'Araf' , 69. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde ilk kez eleştirmenlerin ve festival jürisinin karşısına çıktı.

Yeşim Ustaoğlu'nun yazıp yönettiği 'Araf' , 69. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde ilk kez eleştirmenlerin ve festival jürisinin karşısına çıktı

Uluslararası Venedik Film Festivali’nde “Mostra Internazionale d'Arte Cinematografice Orizzonti (Ufuklar)” resmi yarışma bölümünde yarışan Araf'a yabancı basın büyük ilgi gösterdi.

Film bittikten sonra büyük bir ilgiyle karşılanan Yeşim Ustaoğlu ve oyuncular Özcan Deniz, Neslihan Atagül ve Barış Hacıhan basının sorularını yanıtladılar.

'ÇOK KEYİFLİ VE HEYECAN VERİCİ'

Daha önce bu festivale jüri üyesi olarak katılan yönetmen Yeşim Ustaoğlu, tekrar Venedik’te olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtirken, yarışmacı olmanın daha zor olduğunu söyledi. Bir filmi yaratmanın yönetmenine yaşatabileceği en büyük tatmin karakterlerinin gözbebeklerinden içeriye girip oradan da daha derine dalabilmek, çekerken oyuncusundaki duyu ve düşünce dinamiklerini tetiklerken, sonra da seyircisiyle aynı hissiyatı paylaşabilmek, diyen Ustaoğlu, Araf'ı çekmesinin bunları kendisine tek tek yaşattığını belirtti.

Türkiye’yi ve Türk sinemasını en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyleyen Yeşim Ustaoğlu, Araf’a destek veren herkese ve ekip arkadaşlarına da ayrıca teşekkür etti.

ARAF'TA KALMIŞ İKİ GENCİN HİKÂYESİ

Özcan Deniz, Neslihan Atagül, Barış Hacıhan ve Nihal Yalçın’ın başlıca rollerini paylaştığı ARAF, Türkiye, Fransa ve Almanya ortak Yapımı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFestivalFransaNeslihan AtagülVenedik Film Festivali
Görüş Bildir