Apple Çalışanları Sızıntıların Kaynağı Olarak Çin'i İşaret Etti

 > -

Apple Çalışanları Sızıntıların Kaynağı Olarak Çin'i İşaret Etti

Apple Çalışanları Sızıntıların Kaynağı Olarak Çin'i İşaret Etti

Apple'ın CEO'su Tim Cook birkaç ay önce katılmış olduğu bir etkinlikte şirketin gizlilik konusuna değinmiş ve bu konuda daha fazla çalışacaklarını dile getirmişti. Ancak, şirket o zamandan bu yana pek de başarılı adımlar atmış değil.

Eylül ayında tanıtılan iPhone 5'in neye benzediği konusunda aylar öncesinden çeşitli görseller internette yer alırken, şirketin gizlilik konusundaki zaafları gün yüzüne çıkmıştı. Bu akşam tanıtılacak olan iPad Mini içinde benzer bir durum yaşanacak gibi görünüyor.

Gizlilik konusunda yaşanan bu sıkıntılar, Apple lasmanlarının merak uyandıran yapısını da olumsuz yönde etkilerken, gizlilik sorunlarının kaynağını sorgulayan Ars Technica, Apple çalışanlarıyla görüştü. Çalışanların gizlilik konusundaki zayıf halka olarak Çin'i işaret etti. ABD'de alınan gizlilik önlemlerini modası geçmiş olarak niteleyen bir çalışan, bütün sızıntıların Çin'de gerçekleştirildiğini belirtti. Bir başka çalışan ise, gizliliğin sağlanması için ders verilmesi gereken kişilerin Çin'deki çalışanlar olduğunu dile getirdi.

Apple'ın çalışanlarının da belirttiği gibi Çin'deki gizlilik önlemlerine ağırlık verip gizlilik problemlerini çözüp çözmeyeceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAppleCEOÇin
Görüş Bildir