Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde Doktorlar İş Bıraktı

 > -

Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde Doktorlar İş Bıraktı

Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde Doktorlar İş Bıraktı

Sağlık örgütleri, yaralanan eylemcileri tedavi eden sağlıkçıların gözaltına alınmasını kınadı.

Taksim Gezi Parkı eylemlerinde yaralanan vatandaşları tedavi eden doktorlara yönelik gözaltılara, Türk Tabipleri Birliği (TTB) tepki gösterdi. TTB, Türk Diş Hekimleri Birliği, Ankara Tabip Odası, Türk Psikiyatri Derneği ve SES, düzenledikleri ortak basın toplantısında, vatandaşa ve sağlık çalışanlarına yönelik polis müdahalesi ve gözaltıları protesto etti.

Toplantıda konuşan TTB Genel Sekreteri Bayazıt İlhan, “Karşımızda ustalık dönemini yaşadığını iddia eden bir iktidar var. Bu ustalığını vatandaşa şiddet uygulayarak gösteriyor. Bu saldırıları kınıyoruz ve sorumluların tespit edilerek cezalandırılmasını istiyoruz. Mesleğinin gereğini yerine getirmeye çalışan hekimlerin, tıp ve diş hekimliği öğrencilerinin serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.

BİNLERCE YARALI

İlhan açıklamasında, gerçek yaralı sayısının İstanbul’da ikisi ağır bin 500, Ankara’da biri ağır binin üzerinde, İzmir’de 10’u ağır 800’ün üzerinde şeklinde açıklarken, “Gözlerini ve çeşitli uzuvlarını yitiren onlarca vatandaşımız var” diye konuştu.

TDB 2. Başkanı Dr. Serdar Sütçü de “Sağlık Bakanı’nı görünür olmaya davet ediyorum. Sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti verirken polis tarafından saldırıya uğrarken, Bakanlığın sağlık personeline sahip çıkmasını isterdik” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGezi ParkıİstanbulİzmirPolis
Görüş Bildir